Realizujemy IV edycję projektu „Sowy Pomorza (…)”.

20 sierpnia 2019

Od 15 czerwca 2019 do 14 czerwca 2020 roku realizujemy kolejną, już IV edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Otrzymaliśmy dotację w (…)

„SOS dla sów” w Pruszczu Gdańskim

18 listopada 2019

W piątkowy wieczór ze stacjonarno-terenowym warsztatem „SOS dla sów” byliśmy w Miastku, a w sobotę (16.11.2019 r.) w Pruszczu Gdańskim. Zaprosiło nas do swojej siedziby i biblioteki historycznej Stowarzyszenie Traugutt.org. Bardzo domowe, klimatyczne miejsce. Podczas warsztatu, wśród dzieci, rozlosowaliśmy książkę (…)

Edukacja przyrodnicza w Miastku.

17 listopada 2019

Warsztat przyrodniczy pn. „Sos dla sów” prowadzony przez Damiana Ostrowskiego tradycyjnie zaczęły się od samotnej wyprawy do lasu w celu wytyczenia trasy przejścia, którą miała podążać grupa osób po zapadnięciu zmroku. A trzeba przyznać, że lasy w okolicach Miastka są (…)

Mamy kolejne niezwykłe pomoce dydaktyczne.

12 listopada 2019

W IV edycji projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” też poszaleliśmy z nowymi, autorskimi pomocami dydaktycznymi. Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środkom udało nam się zrealizować kolejne pomysły. Chwalimy się, bo znowu (…)

SOS dla sów w Sztutowie

5 listopada 2019

To był październikowy piątek (04.10.2019 r.). Prognozy pogody na ten dzień były obiecujące. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Sztutowie gościła klasę ze szkoły w Stegnie. Zarówno goście, jak i gospodarze wzięli udział w stacjonarno-terenowych warsztatach „SOS dla sów”, które (…)

Kościerzyna. Rysujemy i nasłuchujemy sowy!

16 października 2019

26 października 2019 r. o godz. 16:30 startujemy z wyczekiwanym warsztatem przyrodniczo-plastycznym pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Zapraszamy i my i nasz partner, dzięki któremu możemy spotkać się w tajemniczym miejscu w lesie przybranym w jesienne barwy… Za zaproszenie (…)

IX Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej.

13 października 2019

W 2019 roku IX edycja Ptasiego Pikniku w Krynicy Morskiej przypadła na 5-6 października. Wzorem poprzedniego sezonu, edukowaliśmy tylko w niedzielę. Prognozy pogody wróżyły mały armagedon, ale na szczęście i osłabły i przesunęły się dopiero na popołudnie i wieczór. Edukowaliśmy (…)

Edukacja dla mieszkańców Sopotu.

30 września 2019

Startujemy z edukacją przyrodniczą dla mieszkańców Sopotu, w tym rodzin z dziećmi, studentów i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poniżej, chronologicznie, uzupełniać będziemy wydarzenia terenowe i stacjonarne, na które serdecznie zapraszamy. Wydarzenia warsztatowe (grupy 15-25 osobowe), konieczne są zapisy. A wszystko (…)

Sopot. Zapisy na warsztaty „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!”.

29 września 2019

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie zaprasza przedszkola i szkoły z obszaru Sopotu do bezpłatnego udziału w projekcie edukacyjnym „W trosce o dzikość – pomagaj z głowa!” dofinansowanym przez Gminę Miasta Sopot. Nasze stowarzyszenie jest partnerem. Prowadzimy nabór (…)

Pomorze. Zapisy na bezpłatną edukację.

29 września 2019

Uruchomiliśmy zapisy na bezpłatne warsztaty edukacyjne dla przedszkoli i placówek dydaktycznych na wszystkich poziomach z obszaru woj. pomorskiego. Bezpłatną edukację o sowach aktualnie prowadzimy w ramach dwóch projektów: „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i (…)

Żuławy. Kontrola bud dla płomykówki.

25 września 2019

Mija właśnie rok od jesiennego obozu w Benowie, gdzie na terenie powiatu malborskiego, kwidzyńskiego i sztumskiego zamontowaliśmy 28 budek lęgowych dla sów krajobrazu rolniczego (17 dla płomykówek Tyto alba i 11 dla pójdziek Athene noctua) i to w zaledwie w (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio