Realizujemy IV edycję projektu „Sowy Pomorza (…)”.

20 sierpnia 2019

Od 15 czerwca 2019 do 14 czerwca 2020 roku realizujemy kolejną, już IV edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Otrzymaliśmy dotację w (…)

Sopot. Rozliczenie projektu edukacyjnego.

4 stycznia 2020

Zamknęliśmy kolejny projekt edukacyjny. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową” realizowany był przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie. Nasze Stowarzyszenie było jego partnerem. Autorem i koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach. Projekt dofinansowany został przez Gminę (…)

Czynna ochrona puchacza w nadleśnictwie Świebodzin, woj. lubuskie.

23 grudnia 2019

Tak naprawdę, z tym tematem musimy się cofnąć w odległe czasy, kiedy niejeden z nas miał jeszcze bujną czuprynę oraz mieścił się w ubrania rozmiaru L. Kilkanaście lat temu, a może i nawet z 20, w północnej części powiatu świebodzińskiego (…)

Kaszuby. Zamknęliśmy kolejny projekt edukacyjny.

22 grudnia 2019

Podsumowania mają swoje plusy i minusy. Minusy: nakład pracy i braki czasu. Plusy: klaruje się, gdzie ten czas tak ucieka i co udało się osiągnąć.  W tym roku na Pomorzu zrealizowaliśmy cztery projekty edukacyjne i rozpoczęliśmy piąty.  Wśród tych projektów (…)

Zjazd Członków Stowarzyszenia Ochrony Sów

10 grudnia 2019

I po zjeździe. Choć w dość kameralnym składzie, jak na sosowskie standardy, to mamy wrażenie, że mimo tego, było to bardzo konstruktywne oraz baaardzo zabawowe spotkanie. Nie od dzisiaj przeca wiadomo, że sowiarze to bardzo wyluzowana ekipa, bez względu na metrykę (…)

Dziękujemy wolontariuszom.

5 grudnia 2019

Dzisiaj Święto wolontariatu i Wolontariuszy. Pięknie Ci dziękujemy, że wspierasz Stowarzyszenie swoim czasem, zaangażowaniem i pracą wolontariacką! Pozdrawiamy Cię serdecznie, myśląc o Tobie w ten ważny dzień. Twoje zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne i cenne. Codziennie przekonujemy się, że (…)

„SOS dla sów” w Pruszczu Gdańskim

18 listopada 2019

W piątkowy wieczór ze stacjonarno-terenowym warsztatem „SOS dla sów” byliśmy w Miastku, a w sobotę (16.11.2019 r.) w Pruszczu Gdańskim. Zaprosiło nas do swojej siedziby i biblioteki historycznej Stowarzyszenie Traugutt.org. Bardzo domowe, klimatyczne miejsce. Podczas warsztatu, wśród dzieci, rozlosowaliśmy książkę (…)

Edukacja przyrodnicza w Miastku.

17 listopada 2019

Warsztat przyrodniczy pn. „Sos dla sów” prowadzony przez Damiana Ostrowskiego tradycyjnie zaczęły się od samotnej wyprawy do lasu w celu wytyczenia trasy przejścia, którą miała podążać grupa osób po zapadnięciu zmroku. A trzeba przyznać, że lasy w okolicach Miastka są (…)

Mamy kolejne niezwykłe pomoce dydaktyczne.

12 listopada 2019

W IV edycji projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” też poszaleliśmy z nowymi, autorskimi pomocami dydaktycznymi. Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środkom udało nam się zrealizować kolejne pomysły. Chwalimy się, bo znowu (…)

SOS dla sów w Sztutowie

5 listopada 2019

To był październikowy piątek (04.10.2019 r.). Prognozy pogody na ten dzień były obiecujące. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Sztutowie gościła klasę ze szkoły w Stegnie. Zarówno goście, jak i gospodarze wzięli udział w stacjonarno-terenowych warsztatach „SOS dla sów”, które (…)

Kościerzyna. O sowach z węglem w ręku…

2 listopada 2019

No to zaszaleliśmy w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” przy Kościerskim Domu Kultury, że ho ho! 26 października 2019 roku odbył się tutaj ponad 3 godz. warsztat pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Część edukacyjną o sowach i terenową prowadziła Ewelina (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio