III edycja projektu „Sowy Pomorza…”.

1 czerwca 2018

Od 1 czerwca 2018 do 17 maja 2019 roku realizujemy kolejną, już III edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach projektu (…)

SOS na Kujawach. Edukujemy półkolonistów.

10 lipca 2019

Z 3,5-godzinnym warsztatem edukacyjnym pojechaliśmy na Kujawy, do małej gminnej wsi pod Bydgoszczą, do Białych Błot. Na zaproszenie Magdy Konopińskiej z Gminnego Centrum Kultury, która organizowała i prowadziła letni wypoczynek dla 24-osobowej grupy półkolonistów. – „Powodów na to spotkanie nie (…)

Gdańsk Oliwa. Dwie rodzinne gry terenowe.

2 lipca 2019

„Podloty, wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Finiszujemy już z tym projektem edukacyjnym. Na jego zakończenie, w Gdańsku Oliwie ostatnie dwa bezpłatne wydarzenia, czyli wieczorno-nocne gry terenowe z nasłuchami sów. Gry dla rodzin, również z dziećmi w różnym (…)

Wyspa Sobieszewska. VI piknik „Wyspa Przyrodników”.

1 lipca 2019

VI edycja pikniku „Wyspa Przyrodników” organizowanego przez Stację Biologiczną Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING za nami. Górki Wschodnie (Wyspa Sobieszewska, woj. pomorskie) mają już swoje wyjątkowe miejsce na edukacyjnej, piknikowej mapie. To już nasz czwarty (…)

Jedziemy edukować na Kujawy.

23 czerwca 2019

Długie dni, krótkie noce, lato… Wakacje, dzieci biegające po swoich wioskach… Kurz pod stopami a czasami brak pomysłów, co ze sobą zrobić w takie dni. Warto zagospodarować ten czas pożytecznie i z pomysłem. Warto wyjść z inicjatywą i skrzyknąć mieszkańców. (…)

Kaszuby. Piknik „Oswajamy Ostoję”.

18 czerwca 2019

Praca z ludźmi nie jest łatwa (z sowami jakoś łatwiej, choć czasami bardziej bolą nogi i szczęka się z zimna zębami…), edukacja, kształtowanie prawidłowych nawyków postępowania z dzikimi zwierzętami, zwracanie uwagi na etykę obserwacji przyrodniczych, przestrzeganie prawa ochrony przyrody… Oj, (…)

Edukolorowanka o podlotach sów.

16 czerwca 2019

Edukujemy starszych, młodszych ale i tych najmłodszych. Z roku na rok mamy coraz więcej niepowtarzalnych materiałów do edukacji przyrodniczej. Czasami trzeba się jednak nagłówkować, by wykluło się coś atrakcyjnego, rozwijającego i oddało naszą pasję. Tym razem mamy coś nowego przedszkolaków (…)

Fundacja Ostoja & SOS. Coś się nam wykluło!

14 czerwca 2019

W maju 2019 roku razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie (powiat kartuski, woj. pomorskie) złożyliśmy wspólną ofertę na II Otwarty konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla Gminy Sopot na 2019 rok. Nieoficjalne wyniki poznaliśmy, ale (…)

Jesteśmy finalistami kolejnego konkursu dotacyjnego.

12 czerwca 2019

Dzień prawie jak co dzień… Od wczoraj natłok obowiązków związanych z interwencjami dotyczącymi sów, poradami jak samodzielnie podejmować akcje, gdzie zgłaszać prace bez nadzoru ornitologa lub bez uzyskania przez wykonawców prac odstępstw od zakazów dotyczących gatunków chronionych (zezwolenia z właściwych (…)

Mamy swoją uszatkę…

10 czerwca 2019

Choć w ciszy pracowni artystycznej, mieszkań i w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to jednak tętni coś życiem… To projekt edukacyjny pn. „Podloty wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu wygraliśmy (…)

Zapraszamy na piknik „Oswajamy Ostoję”.

6 czerwca 2019

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie (powiat kartuski) świętuje swój 6-ty rok działalności. My z ekipą pracowników i wolontariuszy Ostoi znamy się dużo krócej, ale ta nasza współpraca kiełkuje i kiełkuje… Ale o tym wkrótce. Póki co ciiii… (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio