III edycja projektu „Sowy Pomorza…”.

1 czerwca 2018

Od 1 czerwca 2018 do 17 maja 2019 roku realizujemy kolejną, już III edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach projektu (…)

Nie wypalaj łąk!

12 marca 2019

Nadeszła wiosna a z nią klangor żurawi, pohukiwanie puszczyka, werbel dzięciołów. To jednak jest tylko jedna strona coraz to cieplejszych dni – ta lepsza. Druga niestety dotyczy naszej działalności, podobno człowieka rozumnego. Kampania „Ratujmy skowronki”, apele strażaków, leśników, przyrodników, programy edukacyjne, (…)

Zainicowaliśmy szkolenia dla edukatorów, nauczycieli i in.

10 marca 2019

2-3 marca 2019 roku przeprowadziliśmy pierwsze 2-dniowe odpłatne szkolenie pn. „Sowy Polski”. Z różnych zakątków kraju zebrała się 11-osobowa grupa edukatorów przyrodniczych i tych, którzy właśnie rozpoczynają nową przyrodniczą przygodę w swoim życiu. Szkolenie odbyło się w Gdańsku Oliwie na (…)

„Sowy – magiczne ptaki” – spotkanie miłośników sów w Sulęcinie, woj. lubuskie.

7 marca 2019

W dniu 2 marca 2019 r. w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury członkowie i miłośnicy Stowarzyszenia Ochrony Sów zorganizowali spotkanie pn. „Sowy – magiczne ptaki” . Podczas spotkania Robert Komorowski z Sulęcina oraz Dawid Karzólewski – główny specjalista Łagowsko-Sulęcińskiego Parku (…)

Wygraliśmy kolejny konkurs.

6 marca 2019

Wygraliśmy konkurs w programie „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. Co to oznacza? Pod koniec kwietnia rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego pn. „Podloty wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Projekt realizowany będzie na terenie Gdańska Oliwy. Kierujemy go przede wszystkim do (…)

Pomorze. Zapraszamy na warsztaty „SOS dla sów”.

5 marca 2019

Zaroiło nam się na Pomorzu ofertą bezpłatnych warsztatów w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jeśli tylko pogoda dopisze i nie dosięgną nas (…)

„Wróci wiosna, baronowo”, czyli coroczna, marcowa dyskusja na temat okresu lęgowego ptaków.

4 marca 2019

Tytuł wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego „Wróci wiosna, baronowo” każdej jesieni napawa nas optymizmem i każdej wiosny możemy powiedzieć: miał człek rację! Choć do astronomicznej wiosny jeszcze chwilę, to za oknem wiosna już obudzona. No, przynajmniej za moim oknem. Przyszedł czas, kiedy (…)

Infografika o uszatce.

21 lutego 2019

Wiesz, że jednym z głównych zagrożeń dla uszatek Asio otus – obok chemizacji rolnictwa, kolizji drogowych i wzrostu drapieżnictwa (kuny, koty domowe) – są działania człowieka na ich zimowiskach? Miejsca, gdzie ptaki te nocują coraz częściej przeszkadzają ludziom z uwagi (…)

Jesteśmy finalistami programu „Decydujesz, pomagamy”.

1 lutego 2019

Już drugą edycję z rzędu jesteśmy finalistami programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. W ramach poprzedniej dotacji zaplanowane są spotkania warsztatowe z dziećmi i młodzieżą leczoną w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz w trzech placówkach dydaktycznych (…)

Szkolenie pn. „Sowy Polski”

27 stycznia 2019

Stowarzyszenie Ochrony Sów objęło patronat merytoryczny i wraz z Leśną Bazą Wilczek współorganizuje dwudniowe odpłatne szkolenie pn. „Sowy Polski”. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, edukatorów przyrodniczych i rodziców chcących pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą oraz zainspirować się różnymi formami zabaw, doświadczeń, (…)

Gniazdowanie puchacza Bubo bubo w miastach.

24 stycznia 2019

„Dźwięk się jakiś ozwał, Niby skarga ducha. To w gałęziach skryty Stary puchacz pucha” Tymi słowami nieznany polski wieszcz wzbudzał strach wśród śmiertelników. Niestety od wieków puchacze były postrzegane raczej negatywnie. Zresztą nie kto inny, jak sam Adam Mickiewicz w „Dziadach” cz. II, (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio