Realizujemy IV edycję projektu „Sowy Pomorza (…)”.

20 sierpnia 2019

Od 15 czerwca 2019 do 14 czerwca 2020 roku realizujemy kolejną, już IV edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Otrzymaliśmy dotację w (…)

Sopot. Kontynuacja projektu z Ostoją.

8 lutego 2020

Pamiętacie, w grudniu 2019 roku razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie złożyliśmy wspólną ofertę na kontynuację projektu edukacyjnego pn. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!”? Nie mogliśmy się doczekać wyników konkursu. Czekaliśmy, czekaliśmy i… Dzięki (…)

Grupa obrączkarska Stowarzyszenia Ochrony Sów – wyniki prac z 2019 roku.

26 stycznia 2020

  Od 6 lat w naszym Stowarzyszeniu, działa grupa obrączkarska SOS. Powstała ona podczas naszych prac na Mierzei Wiślanej, gdzie przez kilka lat chwytaliśmy i obrączkowaliśmy sowy podczas jesiennej migracji. Po zakończeniu działalności Akcji Sowy Mierzei, członkowie grupy skupili się (…)

CZYNNA OCHRONA PUCHACZA W NADLEŚNICTWIE ŚWIEBODZIN, WOJ. LUBUSKIE – montaż zabezpieczeń

21 stycznia 2020

W grudniu pisaliśmy o naszej akcji dotyczącej montażu platform lęgowych dla puchacza w woj. lubuskim. Cały tekst można przeczytać w „Aktualnościach”. W ostatnią sobotę wróciliśmy w terytorium puchacza, w celu zabezpieczenia ewentualnego lęgu przed drapieżnikami naziemnymi takimi jak kuna leśna, szop pracz. (…)

Sopot. Rozliczenie projektu edukacyjnego.

4 stycznia 2020

Rozliczyliśmy kolejny projekt edukacyjny. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową” realizowany był przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie. Nasze Stowarzyszenie było jego partnerem. Autorem i koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach. Projekt dofinansowany został przez Gminę (…)

Czynna ochrona puchacza w nadleśnictwie Świebodzin, woj. lubuskie.

23 grudnia 2019

Tak naprawdę, z tym tematem musimy się cofnąć w odległe czasy, kiedy niejeden z nas miał jeszcze bujną czuprynę oraz mieścił się w ubrania rozmiaru L. Kilkanaście lat temu, a może i nawet z 20, w północnej części powiatu świebodzińskiego (…)

Kaszuby. Zamknęliśmy kolejny projekt edukacyjny.

22 grudnia 2019

Podsumowania mają swoje plusy i minusy. Minusy: nakład pracy i braki czasu. Plusy: klaruje się, gdzie ten czas tak ucieka i co udało się osiągnąć.  W tym roku na Pomorzu zrealizowaliśmy cztery projekty edukacyjne i rozpoczęliśmy piąty.  Wśród tych projektów (…)

Zjazd Członków Stowarzyszenia Ochrony Sów

10 grudnia 2019

I po zjeździe. Choć w dość kameralnym składzie, jak na sosowskie standardy, to mamy wrażenie, że mimo tego, było to bardzo konstruktywne oraz baaardzo zabawowe spotkanie. Nie od dzisiaj przeca wiadomo, że sowiarze to bardzo wyluzowana ekipa, bez względu na metrykę (…)

Dziękujemy wolontariuszom.

5 grudnia 2019

Dzisiaj Święto wolontariatu i Wolontariuszy. Pięknie Ci dziękujemy, że wspierasz Stowarzyszenie swoim czasem, zaangażowaniem i pracą wolontariacką! Pozdrawiamy Cię serdecznie, myśląc o Tobie w ten ważny dzień. Twoje zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne i cenne. Codziennie przekonujemy się, że (…)

„SOS dla sów” w Pruszczu Gdańskim

18 listopada 2019

W piątkowy wieczór ze stacjonarno-terenowym warsztatem „SOS dla sów” byliśmy w Miastku, a w sobotę (16.11.2019 r.) w Pruszczu Gdańskim. Zaprosiło nas do swojej siedziby i biblioteki historycznej Stowarzyszenie Traugutt.org. Bardzo domowe, klimatyczne miejsce. Podczas warsztatu, wśród dzieci, rozlosowaliśmy książkę (…)

Edukacja przyrodnicza w Miastku.

17 listopada 2019

Warsztat przyrodniczy pn. „Sos dla sów” prowadzony przez Damiana Ostrowskiego tradycyjnie zaczęły się od samotnej wyprawy do lasu w celu wytyczenia trasy przejścia, którą miała podążać grupa osób po zapadnięciu zmroku. A trzeba przyznać, że lasy w okolicach Miastka są (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio