sowa-pojdzka02

Pójdźka

Masze wiosenne i jesienne obozy terenowe organizowane są w miejscach, które zostały słabo rozpoznane pod kątem występowania sów. Ich uczestnicy mają okazję do zapoznania się z metodami wykrywania tych ptaków, potrafią rozpoznać sowie głosy i odpowiednio je zinterpretować w określonej sytuacji. Nocne poszukiwania to także możliwość nauczenia się poruszania się w ciemności według wskazań topograficznych, prawidłowego czytania mapy czy obsługi urządzeń GPS. Wszelkie prace prowadzone są pod okiem doświadczonych „sowiarzy” służących radą i pomocą. Uzyskiwane wyniki stanowią cenny wkład w poznanie aktualnego rozmieszczenia sów gniazdujących w Polsce. Niejednokrotnie podczas obozów prowadzimy również działania związane z czynną ochroną gatunkową, czyli wieszanie bud czy platform lęgowych oraz inwentaryzowanie funkcjonujących miejsc gniazdowania.

 

 

Przeczytaj relacje z dotychczasowych obozów:

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio