Od 15 września do 20 listopada będzie działał punkt obrączkarski mający na celu badania nad jesienną migracją sów. Prace przy rozbijaniu obozu zaczną się już 15 lub 16 września, a że pracy będzie sporo, więc mile widziany tłum osób na te pierwsze dni :). Zachęcamy do przyjazdu i wzięciu udział w pracach naszej Akcji (termin 30.09 – 14.10 są już zarezerwowane). Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału do kierownika Sławka Rubachy pod adres mailowy: srubacha1@gmail.com.

Warunki udziału:

Na obóz przyjechać mogą zarówno doświadczeni ornitolodzy, jak i osoby które nigdy nie miały styczności z sowami. My wszystkiego nauczymy:). Osoby do 16 roku życia przyjeżdżają wyłącznie z rodzicem/opiekunem natomiast pomiędzy 16-18 rokiem życia za pisemną zgodą rodziców/opiekunów.

– opłata w wysokości: pobyt do 3 dni – 30 zł, do 7 dni – 50 zł, powyżej 7 dni – 60 zł. W ramach tej opłaty uczestnik zapewnione ma łóżko lub materac, prąd, ciepłą wodę, wywóz szamba i odpadów, kuchnie gazową no i sowy.

– wyżywienie we własnym zakresie, jednak najczęściej robiona jest tzw. zrzuta i posiłki są wspólnie szykowane.

prosimy ze sobą zabrać ciepłą odzież, odzież przeciwdeszczową, ciepłe buty, kalosze, latarkę czołówkę, śpiwór, KAPCIE. A jak ktoś chcę to i poduszkę tudzież pościel.

Dojazd: Osoby wybierające się na obóz transportem publicznym czyli autobusy i busy wysiadają na przystanku Przebrno – Kolonia jest to trzeci przystanek po wyjechaniu ze Skowronek. Warto tutaj zaciągnąć języka u kierowcy, aby zatrzymał się przy nim, ponieważ jest to przystanek na żądanie. Przebrno znajduję się kilka kilometrów przed Krynicą Morską. Jak już stoimy na przystanku to należy się cofnąć 130 metrów z powrotem, aż ukaże się droga skręcająca w lewo w las. Droga ta oznaczona jest dwoma tabliczkami jako Przebrno ul. Wiejska nr. 18, oraz droga przeciwpożarowa nr 14. Po przejściu niecałych 500 metrów po prawicy ukaże się siedziba obozu. Dla osób mobilnych z pokładowym GPS podajemy współrzędne 54 21’41” 19 21’52”.

Ponieważ ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Prace obozowe głównie prowadzone są w nocy. W dzień można sobie odpoczywać, chodzić na grzyby, na ptaki, nad morze, odwiedzić obóz Akcji Bałtyckiej oddalony od nas raptem 1,4 km, wieże Drapoliczową na której można obserwować przelot tysięcy ptaków (oddalona 9 km) i co tam dusza sobie innego jeszcze zapragnie. Tak więc przyjazd na obóz to świetny sposób na mile spędzanie czasu:).

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio