Miło nam poinformować, że rozstrzygnięto II Konkurs ofert na realizację zadań Gminy Miasta Sopotu w 2024 roku w zakresie ekologii i ochrony środowiska. Wygraliśmy go i zdobyliśmy pełne, dostępne środki dotacyjne, tj. 17.000,00 zł brutto. Bardzo nas i naszych odbiorców cieszy ciągłość prowadzenia projektu w Sopocie.
Realizację IV edycji projektu edukacyjnego „Przyroda jest w Sopocie!” rozpoczniemy 1 sierpnia 2024 r.
Projekt dedykowany jest sopocianom i turystom, ale i tym razem postawiliśmy również na edukację online, by niektóre zadania trafiły do szerokiego grona odbiorców. Będziemy, bowiem kontynuowali bardzo ważny temat dobrostanu zwierząt.
A jakie zadania zaplanowaliśmy? Niech będą już teraz zaproszeniem do udziału.
- Zlecenie przygotowania grafiki wektorowej i stempla edukacyjnego o tematyce ornitologicznej.
- Zakup pomocy dydaktycznych, w tym autorskich.
- Przeprowadzenie 1,5 godz. webinarium z panelem dyskusyjnym pn. „Dobrostan zwierząt. Prawo a praktyka”, który poprowadzi Agnieszka Ossowska. Webinarium zostanie zarejestrowane i opublikowane do odsłuchu. To bardzo ważny temat, którym kontynuujemy rozpoczęty cykl edukacyjny. W poprzedniej edycji rozmawialiśmy, bowiem o dobrostanie gadów i płazów egzotycznych (link do odsłuchu webinarium tutaj).
- Spacer przyrodniczy pn. „Zielnik codzienny. Wędrowna opowieść o roślinach leczniczych”, który przygotuje i poprowadzi dr farm. Barbara Król-Kogus. Spacer zaplanowany jest na 1,5 godz. i odbędzie się w okresie VIII- poł. IX br. Będzie to opowieść o ziołolecznictwie, etnobotanice, rozpoznawaniu flory wykorzystywanej w ziołolecznictwie. Coś extra jeszcze tutaj zaplanowaliśmy, ale to już niespodzianka.
Na wędrowną opowieść zapraszamy 24.08.2024 r. Szczegóły tutaj. - Stacjonarny warsztat dotyczący zagadnienia dokarmiania ptaków, skutków niewłaściwego dokarmiania itd. W ramach warsztatu samodzielnie przygotujemy kule tłuszczowe. Termin realizacji dostosujemy do pogody, kiedy można by było rozpocząć dokarmianie.
- Nocny spacer edukacyjny z nasłuchami sów, który planujemy na IX-X br. (min. 2,5 godz.).
- Cykl 24 godzin warsztatów edukacyjnych terenowych lub stacjonarnych dla placówek wychowawczo-dydaktycznych z Sopotu. Realizacja w blokach 1- lub 2-godzinnych. Edukację rozpoczniemy z końcem IX i planujemy zakończyć na początku XI br.
Zachęcamy do zapoznania się z bezpłatną ofertę dydaktyczną dla placówek szkolnych i przedszkolnych, bibliotek.
Ofertę znajdziesz tutaj.
O zakwalifikowaniu zdecyduje kolejność zgłoszeń. Jednakże pierwszeństwo będą miały placówki, które dotąd nie brały udziału w projekcie lub zrealizowano w nich niewiele godzin dydaktycznych.
Autorem i koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach.
Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio