Czwarty już raz w poprzek Mierzei Wiślanej staną nocami sieci, a załoga na Piszczku z niecierpliwością będzie oczekiwać kolejnego obchodu. Od 18 września do 15 listopada będzie działał punkt obrączkarski mający na celu badania nad jesienną migracją sów. Podobnie jak w latach poprzednich gościła nas będzie przytulna leśniczówka Drapolicza. Zapraszamy serdecznie do przyjazdu i wzięciu udział w pracach Akcji Sowy Mierzei. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać chęć udziału pod adres mailowy: srubacha1@gmail.com.

Warunki udziału:

– opłata w wysokości: pobyt do 3 dni – 30 zł, do 7 dni – 50 zł, powyżej 7 dni – 60 zł. W ramach tej opłaty uczestnik zapewniony ma dach nad głową (łóżko lub materac), prąd, ciepłą wodę, wywóz szamba i odpadów, kuchnie gazową.

Wyżywienie we własnym zakresie.

– prosimy ze sobą zabrać ciepłą odzież, ciepłe buty, kalosze, latarkę czołówkę, śpiwór, kapcie.

Dojazd: Osoby wybierające się na obóz transportem publicznym czyli autobusy i busy wysiadają na przystanku Przebrno – Kolonia jest to trzeci przystanek po wyjechaniu ze Skowronek. Warto tutaj zaciągnąć języka u kierowcy, aby zatrzymał się przy nim, ponieważ jest to przystanek na żądanie. Przebrno znajduję się kilka kilometrów przed Krynicą Morską. Jak już stoimy na przystanku to należy się cofnąć 130 metrów z powrotem, aż ukaże się droga skręcająca w lewo w las. Droga ta oznaczona jest dwoma tabliczkami jako Przebrno nr. 18, oraz droga przeciwpożarowa nr 14. Po przejściu niecałych 500 metrów po prawicy ukaże się siedziba obozu. Dla osób mobilnych z pokładowym GPS podajemy współrzędne 54 21’41” 19 21’52”.

Ponieważ ilość miejsc noclegowych jest ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio