Od 28 października do 18 listopada 2011 roku Stowarzyszenie Ochrony Sów wspólnie ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych „Drapolicz” zorganizowało obóz obrączkarski w Przebrnie na Mierzei Wiślanej. Jego celem było chwytanie uszatek migrujących na zachód. W trakcie trwania obozu schwytaliśmy 102 sowy, 94 uszatki oraz 8 uszatek błotnych. Dwie uszatki posiadały zagraniczne obrączki, z Litwy i Łotwy.  Pierwsza to samiec w wieku po 1 zaobrączkowany na Łotwie, w Pape dnia 28.10.2011 r. Pokonał dystans 228 km, by zostać schwytanym ponownie. Druga uszatka to samica w wieku 1 zaobrączkowana 25.10.2011 r. na Litwie. W ciągu kilku dnia od założenia obrączki pokonała dystans 175 km. Akcja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach na większą skale i miejmy nadzieję – z coraz lepszymi efektami.

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio