Od 28 października do 18 listopada 2011 roku Stowarzyszenie Ochrony Sów wspólnie ze Stowarzyszeniem Obserwatorów Ptaków Wędrownych „Drapolicz” zorganizowało obóz obrączkarski w Przebrnie na Mierzei Wiślanej. Jego celem było chwytanie uszatek migrujących na zachód. W trakcie trwania obozu schwytaliśmy 102 sowy, 94 uszatki oraz 8 uszatek błotnych. Dwie uszatki posiadały zagraniczne obrączki, z Litwy i Łotwy.  Pierwsza to samiec w wieku po 1 zaobrączkowany na Łotwie, w Pape dnia 28.10.2011 r. Pokonał dystans 228 km, by zostać schwytanym ponownie. Druga uszatka to samica w wieku 1 zaobrączkowana 25.10.2011 r. na Litwie. W ciągu kilku dnia od założenia obrączki pokonała dystans 175 km. Akcja ta będzie kontynuowana w kolejnych latach na większą skale i miejmy nadzieję – z coraz lepszymi efektami.

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio