W roku 2012 Akcja Sowy Mierzei trwała od 22 września do 14 listopada. Udało się zaobrączkować 565 sów z czterech gatunków. Najwięcej – 418 – schwytano uszatek Asio otus, 144 – uszatek błotnych Asio flammeus, 2 – płomykówki Tyto alba oraz 1 – puszczyka Strix aluco. W sieci wpadły dwie sowy z zagranicznymi obrączkami, po jednej z Litwy i Estonii. Natomiast dwie uszatki zaobrączkowane przez nas zostały ponownie schwytane na punkcie obrączkarskim na Kopaniu. Dzięki uprzejmości Stowarzyszenia Obserwatorów Ptaków Wędrownych „Drapolicz” baza Akcji na stałe zakwaterowała się w starej leśniczówce na Piszczku. Wspólnymi siłami została ona przygotowana do przyjęcia załogantów i licznych gości, odwiedzających obóz.

 

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio