Wyniki wyszukiwania

Czynna ochrona sów krajobrazu rolniczego w Dolinie Warty i Noteci w woj. lubuskim

Aktualność

W dniu 24.09.2020 roku nasze Stowarzyszenie podpisało umowę z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Zielonej Górze na realizację (…)

Film edukacyjny „SOS dla sów”

Aktualność

W ramach IV edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” nagraliśmy film pt. „SOS dla sów”. Przeznaczony jest do celów (…)

Czynna ochrona sów krajobrazu rolniczego w północnej części województwa lubelskiego

Aktualność

Wiosną tego roku złożyliśmy do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie wniosek o dofinansowanie projektu „Czynna ochrona sów krajobrazu (…)

Lęg uszatki błotnej Asio flammeus na Płaskowyżu Głubczyckim.

Aktualność

Zanim dojdziemy do bieżącej relacji, musimy cofnąć się do początku czerwca. Wtedy to, dotarła informacja o lęgu uszatki błotnej (błotnicy) na (…)

Wabienie. Etyka obserwacji.

Aktualność

Sowy to nie zabawki! Nasłuchy sów to nie zabawa! Zapamiętaj: wabienie i nieumiejętnie stosowana stymulacja głosowa stwarzają pośrednie i bezpośrednie (…)

Czynna ochrona stanowisk puchacza Bubo bubo oraz pójdźki Athene noctua w lubuskim.

Aktualność

Nadeszła długo wyczekiwana sobota (12.01.2019). Ktoś może powiedzieć „Hola, hola zły człowieku, przecież ostatnia była raptem tydzień temu!” Niby racja, jednak dla (…)

MONTAŻ BUDEK LĘGOWYCH DLA PŁOMYKÓWKI TYTO ALBA W WOJ. LUBUSKIM – ODCINEK 3.

Aktualność

Deszcze niespokojne… tymi dwoma słowami można określić tradycyjną lubuską zimę i niech nikogo nie zmyli trzydniowy mróz i śnieg, jaki (…)

MONTAŻ BUDEK LĘGOWYCH DLA PŁOMYKÓWKI TYTO ALBA W WOJ. LUBUSKIM – odcinek 2.

Aktualność

Jakimi słowami można określić trudność montażu budek dla płomykówek? Jedni powiedzą: „Pfffff, prościzna. Ile to wnieść na wieżę i przykręcić (…)

Montaż budek lęgowych w ramach projektu „Sowy wokół nas”.

Aktualność

Czasami w życiu bywa tak, że edukacja przekłada się bezpośrednio na ochronę czynną. Tak było właśnie w projekcie „Sowy wokół (…)

Montaż budek lęgowych dla płomykówki Tyto alba w woj. lubuskim.

Aktualność

Mglisto, dżdżyście, chłodno, buro… jesień w pełni! Można siedzieć pod kocem z kubkiem gorącej czekolady i marudzić, tylko po co? (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio