Wyniki wyszukiwania

Wabienie. Etyka obserwacji.

Aktualność

Sowy to nie zabawki! Nasłuchy sów to nie zabawa! Zapamiętaj: wabienie i nieumiejętnie stosowana stymulacja głosowa stwarzają pośrednie i bezpośrednie (…)

Czynna ochrona stanowisk puchacza Bubo bubo oraz pójdźki Athene noctua w lubuskim.

Aktualność

Nadeszła długo wyczekiwana sobota (12.01.2019). Ktoś może powiedzieć „Hola, hola zły człowieku, przecież ostatnia była raptem tydzień temu!” Niby racja, jednak dla (…)

MONTAŻ BUDEK LĘGOWYCH DLA PŁOMYKÓWKI TYTO ALBA W WOJ. LUBUSKIM – ODCINEK 3.

Aktualność

Deszcze niespokojne… tymi dwoma słowami można określić tradycyjną lubuską zimę i niech nikogo nie zmyli trzydniowy mróz i śnieg, jaki (…)

MONTAŻ BUDEK LĘGOWYCH DLA PŁOMYKÓWKI TYTO ALBA W WOJ. LUBUSKIM – odcinek 2.

Aktualność

Jakimi słowami można określić trudność montażu budek dla płomykówek? Jedni powiedzą: „Pfffff, prościzna. Ile to wnieść na wieżę i przykręcić (…)

Montaż budek lęgowych w ramach projektu „Sowy wokół nas”.

Aktualność

Czasami w życiu bywa tak, że edukacja przekłada się bezpośrednio na ochronę czynną. Tak było właśnie w projekcie „Sowy wokół (…)

Montaż budek lęgowych dla płomykówki Tyto alba w woj. lubuskim.

Aktualność

Mglisto, dżdżyście, chłodno, buro… jesień w pełni! Można siedzieć pod kocem z kubkiem gorącej czekolady i marudzić, tylko po co? (…)

Montaż budek lęgowych dla pójdźki Athene noctua w woj. łódzkim.

Aktualność

Jesień i zima to czas na sprzątanie i naprawę budek lęgowych, a także montaż kolejnych na nowych stanowiskach. Tym razem (…)

Puszcza Darżlubska. Media o konflikcie.

Aktualność

Kilka dni temu informowaliśmy o wydaniu przez Wójta Gminy Puck, Pana Tadeusza Puszkarczuka w dniu 10 września 2018 roku decyzji (…)

„SOS dla sów” z Ostoją. Fotorelacja.

Aktualność

Gdańsk Oliwa, 1 września 2018 roku. Wieczór. Pogoda dopisała. Idealne warunki, by na wolność zwrócić dwa młode puszczyki Strix aluco. (…)

Polecamy publikację LTO.

Aktualność

Polecamy publikację Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i Natura International Polska: Michalczuk W., Piec D. 2017. Strategia Ochrony Ptaków Strefowych na Lubelszczyźnie. (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio