W zeszły piątek ekipa programu „Sowy wokół nas” (realizowanego dzięki Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”) zawitała tym razem na śląsku. O sowim życiu tym razem słuchali uczniowie gimnazjum z miejscowości Rudniki pod Częstochową. To o tyle ważne miejsce, że 2,5 roku temu w tamtej okolicy w ramach podobnego programu wieszaliśmy skrzynki dla pójdźki razem z wolontariuszami CEMEX. Fotoreportaż z tego wydarzenia można zobaczyć tutaj.
Trzeba tu się pochwalić ogromnym sukcesem programu (i nie ukrywajmy, prowadzącej Myszy też). W jednej z klas znalazła się grupa mądrali, którzy wszystko wiedzieli. Obstawialiśmy, że wyuczyli się dobrych odpowiedzi od poprzednich klas, ale okazało się że byli to uczniowie szkoły podstawowej z pobliskiej wsi, którzy 4 lata temu mieli podobne zajęcia przez nas prowadzone i cały czas wszystko pamiętali! Oto jaki SOS jest skuteczny w edukacji, ha! 🙂

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio