Wyniki wyszukiwania

Infografika o uszatce.

Aktualność

Wiesz, że jednym z głównych zagrożeń dla uszatek Asio otus – obok chemizacji rolnictwa, kolizji drogowych i wzrostu drapieżnictwa (kuny, koty domowe) – są działania człowieka na ich zimowiskach? Miejsca, gdzie ptaki te nocują coraz częściej przeszkadzają ludziom z uwagi (…)

Jesteśmy finalistami programu „Decydujesz, pomagamy”.

Aktualność

Już drugą edycję z rzędu jesteśmy finalistami programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. W ramach poprzedniej dotacji zaplanowane są spotkania warsztatowe z dziećmi i młodzieżą leczoną w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz w trzech placówkach dydaktycznych (…)

Szkolenie pn. „Sowy Polski”

Aktualność

Stowarzyszenie Ochrony Sów objęło patronat merytoryczny i wraz z Leśną Bazą Wilczek współorganizuje dwudniowe odpłatne szkolenie pn. „Sowy Polski”. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli, edukatorów przyrodniczych i rodziców chcących pogłębić swoją wiedzę przyrodniczą oraz zainspirować się różnymi formami zabaw, doświadczeń, (…)

Gniazdowanie puchacza Bubo bubo w miastach.

Aktualność

„Dźwięk się jakiś ozwał, Niby skarga ducha. To w gałęziach skryty Stary puchacz pucha” Tymi słowami nieznany polski wieszcz wzbudzał strach wśród śmiertelników. Niestety od wieków puchacze były postrzegane raczej negatywnie. Zresztą nie kto inny, jak sam Adam Mickiewicz w „Dziadach” cz. II, (…)

Montaż budek lęgowych w ramach projektu „Sowy wokół nas”.

Aktualność

Czasami w życiu bywa tak, że edukacja przekłada się bezpośrednio na ochronę czynną. Tak było właśnie w projekcie „Sowy wokół nas” realizowanym dzięki wsparciu Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość”. W ramach projektu kupiliśmy kilka bud dla pójdźki Athene noctua i płomykówki (…)

Warsztaty w ramach projektu „Sowy wokół nas”.

Aktualność

W listopadzie w ramach projektu „Sowy wokół nas” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji CEMEX „Budujemy przyszłość” odwiedziliśmy trzy szkoły podstawowe – najpierw pomorskie Skarszewy, potem pojechaliśmy do mazowieckiego Troszyna, by pod koniec miesiąca zawitać w zachodniopomorskim, oczywiście w Szczecinie. Zajęcia były (…)

Warsztaty „SOS dla sów” w Czarnem.

Aktualność

Warsztat edukacyjny „SOS dla sów” przeprowadzony w dniu 16 listopada 2018 roku w Czarnem (pow. człuchowski) na długo pozostanie w pamięci naszego edukatora, Damiana Ostrowskiego. Wszystko za sprawą przesympatycznej atmosfery panującej w trakcie spotkania oraz niezwykłego lasu, jakim jest rezerwat (…)

Kilka słów o jajach sów.

Aktualność

Dlaczego jaja sów są bardziej kuliste niż jaja innych ptaków? Pytają nas o to nie tylko dzieci. Nad pytaniem o kształt jaj ptaków zastanawiał się już Arystoteles. Owalność czy kulistość jaja zależy od gatunku, który go składa – jego zdolności (…)

Licze… na SOS dla sów.

Aktualność

Licze (pow. kwidzyński) wpadło do kalendarza projektowego niczym pajączek na babim lecie… Nie przeliczyliśmy się, było świetnie! W piątkowy wieczór (19 października 2018 roku) spotkaliśmy się  z grupą uczniów Szkoły Podstawowej, ich rodziców i nauczyciela. Teren wprost obłędny pod względem (…)

VIII Ptasi Piknik za nami.

Aktualność

6-7 października 2018 r. w Krynicy Morskiej (woj. pomorskie) odbył się VIII Ptasi Piknik organizowany przez Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz. Kolejny już rok byliśmy Partnerami tego wydarzenia. Ta największa krajowa impreza – z okazji Europejskich Dni Ptaków – w (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio