Wyniki wyszukiwania

VIII Ptasi Piknik za nami.

Aktualność

6-7 października 2018 r. w Krynicy Morskiej (woj. pomorskie) odbył się VIII Ptasi Piknik organizowany przez Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie Drapolicz. Kolejny już rok byliśmy Partnerami tego wydarzenia. Ta największa krajowa impreza – z okazji Europejskich Dni Ptaków – w (…)

Realizujemy projekt „Sowy wokół nas”.

Aktualność

Na Pomorzu edukacja wre, tymczasem inny z naszych projektów powoli się rozkręca. Druga edycja projektu pn. „Sowy wokół nas” realizowanego dzięki wsparciu Fundacji CEMEX „Budujemy Przyszłość” w ramach Konkursu grantowego „Fabryka Pomysłów” ruszyła z kopyta. Dotarły właśnie do nas fantastyczne (…)

Plakat „Lęgowe sowy Polski”.

Aktualność

Mamy to!!! 😀 Plakat „Lęgowe sowy Polski” – autorzy: Katarzyna i Michała Skakuj. Czekaliśmy na tę aktualizację dokładnie tyle, ile na krajowej liście gatunków lęgowych jest puszczyk mszarny Strix nebulosa. 8 lat. Marzyło się i nam i autorom, jak się (…)

„SOS dla sów” z Ostoją. Fotorelacja.

Aktualność

Gdańsk Oliwa, 1 września 2018 roku. Wieczór. Pogoda dopisała. Idealne warunki, by na wolność zwrócić dwa młode puszczyki Strix aluco. To podopieczni Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „OSTOJA” w Pomieczynie (woj. pomorskie). Jeden z nich – wraz z drugim rodzeństwem, (…)

Mamy nowe tablice edukacyjne.

Aktualność

Pamiętacie, jak w marcu zapowiadaliśmy, że III edycja projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” będzie wyjątkowa pod względem nowości w materiałach edukacyjnych? Obiecywaliśmy i słowa dotrzymaliśmy. Nie ma, że obiecanki – cacanki… Są stemple z sowami, które robią furorę, gdziekolwiek (…)

Wielkopolska. Letni dzień z sowami.

Aktualność

Nauczać i opowiadać o sowach można, a nawet i trzeba nie tylko w roku szkolnym. Wakacje to także dobry okres, by przybliżać innym zwyczaje sów. W dniu 20 sierpnia 2018 roku członek naszego Stowarzyszenia, Damian Ostrowski miał przyjemność prowadzić zajęcia (…)

„SOS dla sów” z Ostoją. Zapraszamy.

Aktualność

Tym razem zapraszamy na wyjątkowe terenowe spotkanie edukacyjne. Razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „OSTOJA” w Pomieczynie (woj. pomorskie) będziemy wypuszczać młode puszczyki Strix aluco. To rehabilitanci, którzy pod troskliwą opieką pracowników i wolontariuszy Ostoi są: jeden od maja, (…)

Rozliczenie projektu „Sowy w wielkim mieście”.

Aktualność

20 lipca 2018 r. zamknęliśmy projekt edukacyjny pn. „Sowy w wielkim mieście” dofinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku. W ramach projektu zrealizowano 27 warsztatów edukacyjnych w gdańskich przedszkolach i szkołach, w tym jeden o podwójnym wymiarze czasu. Wzięło w nich (…)

Puszczyk, uszatka – sowia zagadka. Piknikowa edukacja.

Aktualność

7 lipca 2018 r. spędziliśmy w Górkach Wschodnich, u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy usypanej przy Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Stacja Biologiczna UG wraz z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING zorganizowały V Piknik „Wyspa Przyrodników”. Piknik odwiedziło (…)

Sowie stemple.

Aktualność

Pewnej wrześniowej deszczowej nocy w głowie urodziło się marzenie, by mieć i pracować z takimi cudami… Pieczątki z sowami lęgowymi Polski. Stemple robią w naszej edukacji prawdziwą furorę – stacjonarnej i terenowej, zarówno z przedszkolakami, ich rodzicami czy studentami Uniwersytetów (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio