Wyniki wyszukiwania

SOS na VI „Święcie Łąk” w Minikowie

Aktualność

5 czerwca 2018 r. ponownie gościliśmy na plenerowym spotkaniu edukacyjnym pn. „Święto Łąk” organizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie k. Nakła (woj. kujawsko-pomorskie). Z zaskoczeniem stwierdzamy, że to już VI edycja tego święta, a nie opuściliśmy żadnej. Nasze (…)

III edycja projektu „Sowy Pomorza…”.

Aktualność

Od 1 czerwca 2018 do 17 maja 2019 roku realizujemy kolejną, już III edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach projektu (…)

Ratuj dzikie zwierzęta z „Ostoją”!

Aktualność

Wiesz jak to jest, gdy możesz się poczuć super gościem ratującym dzikie zwierzęta? Oni to wiedzą, robią to na co dzień! Pracownicy i wolontariusze Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA w Pomieczynie (pow. kartuski, woj. pomorskie). Pracują tak od 6 (…)

Bio-RÓŻNORODNIE o polskiej przyrodzie.

Aktualność

Tyle się dzieje, że nie nadążamy relacjonować… X Piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” za nami. 18 maja 2018 r. edukowaliśmy w Gdyni, w urokliwym Zespole pałacowo-parkowym Kolibki. Dzień później w Gdańsku w Parku Reagan’a. Zapraszaliśmy do naszego stoiska, któremu (…)

„Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” – podsumowanie II edycji projektu.

Aktualność

Od 8 maja 2017 r. do 15 maja 2018 r. na obszarze woj. pomorskiego realizowaliśmy II edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i własnych Stowarzyszenia (nr umowy: (…)

Finiszujemy z II edycją „Sowy Pomorza….”

Aktualność

Kończymy realizację II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dotowanego ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Zrealizowaliśmy ostatnich 5 warsztatów w szkołach woj. pomorskiego – w Kowalach, Człuchowie i Wierzchowie Dworcu. Warsztaty (…)

SOS na Światowych Dniach Ptaków Wędrownych

Aktualność

5 maja 2018 r. byliśmy w Kuźnicy (Płw. Helski) na kolejnym pikniku edukacyjnym z okazji Światowych Dni Ptaków Wędrownych pod hasłem „Ochrona ptaków nie zna granic”. Piknik, jak co roku, organizowała Fundacja Akcja Bałtycka. 8 godz. edukacji plenerowej w tym (…)

Realizujemy projekt edukacyjny „Sowy w wielkim mieście”

Aktualność

Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Gdańsku, zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego pn. „Sowy w wielkim mieście”. Projekt realizowany będzie na obszarze administracyjnym (…)

Sowa jak szpak…

Aktualność

Z Tomkiem Baldujewem mieliśmy przyjemność współpracować przy realizacji I edycji naszego projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnoroności” dotowanym przez WFOŚiGW w Gdańsku. Na podstawie jego zdjęcia powstała jedna z tablic edukacyjnych (fot. poniżej). Podekscytowani wyjątkowym okiem i reporterskim wyczuciem sytuacji (…)

Album „Sowy Polski” w szczęśliwych rękach…

Aktualność

Powolutku kończymy II edycję rocznego projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Przez ten czasu zorganizowaliśmy 10 warsztatów terenowych „SOS dla sów”. Dla ich uczestników przygotowaliśmy małą niespodziankę… Wylosowaliśmy, bowiem szczęśliwca, który otrzymał album „Sowy Polski” Artura Tabora. Jeszcze raz gratulujemy (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio