Wyniki wyszukiwania

SOS na „Święcie Łąk” w Minikowie

Aktualność

To była już V edycja „Święta Łąk” organizowana przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Minikowie. 6 czerwca 2017 r. ponownie zagościliśmy na znanych nam, przepięknych nadnoteckich terenach, by spotkać się z dziećmi i młodzieżą ze szkół z woj. kujawsko-pomorskiego. Przeprowadziliśmy (…)

Film instruktażowy

Aktualność

Przedstawiamy Państwu krótki, ale jakże treściwy film instruktażowy, co należy zrobić w sytuacji, kiedy znajdziemy pisklaka na ziemi. Do wykonania tego spektakularnego dzieła wystarczą: dobre chęci, para rąk, przedłużenie rąk czyli tyczka, wędka, grabie itp. no i pisklę sowy rzecz jasna. Chwytamy (…)

„Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” – podsumowanie projektu

Aktualność

Od 1 lipca 2016 r. do 15 maja 2017 r. na obszarze województwa pomorskiego prowadziliśmy kampanię edukacyjną pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i środków własnych (…)

IV Piknik w Kuźnicy na Płw. Helskim

Aktualność

6-7 maja 2017 r. edukowaliśmy na IV Pikniku Naukowym z okazji Światowego Dnia Ptaków Wędrownych organizowanym przez Fundację Akcja Bałtycka. Po ubiegłorocznych przygodach z plażową edukacją, porwaniu namiotów, tym razem strefa edukacji ustawiona była na śródleśnej polance, w pobliżu wejścia (…)

„SOS dla sów” – kończymy projekt edukacyjny.

Aktualność

To już ostanie warsztaty terenowe „SOS dla sów” na Pomorzu z I edycji kampanii edukacyjnej „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środków własnych. Byliśmy w Kartuzach (31 marca (…)

Warsztaty „SOS dla sów” na Pomorzu

Aktualność

Przeprowadziliśmy kolejnych pięć warsztatów terenowe „SOS dla sów” , które zorganizowaliśmy w Gdańsku, Leśnictwie Kępino, Marszewie i Malborku. Odbyły się one w ramach kampanii edukacyjnej pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki (…)

Edukacja na Kaszubach

Aktualność

Na zlecenie Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku działającego w strukturach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych edukowaliśmy w kaszubskich placówkach dydaktycznych. Przez cały tydzień spotykaliśmy się z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami z miejscowości: Korne, Szymbark, Klukowa Huta, Kamienica Szlachecka i Gołubie. Dzięki (…)

Jak pomóc sowom zimą?

Aktualność

Śnieżna zima z długo utrzymującą się pokrywą śnieżną to ciężki czas próby dla sów. Niektóre gatunki sów potrafią złapać ofiarę w śniegu, co umożliwia im fenomenalny słuch. Potrafią przetrwać dłuższy okres głodówki, a – przy obfitości pokarmu – niekiedy mogą (…)

Edukacja terenowa na Pomorzu

Aktualność

Nadal intensywnie pracujemy przy kampanii edukacyjnej „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanej ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Planujemy kolejne warsztaty terenowe „SOS dla sów”. W najbliższych tygodniach spotkania odbędą się w Gdańsku, Marszewie, Malborku, Leśnictwie Kępino (Nadl. Wejherowo). To wyśmienita (…)

„VI Ptasi Piknik” w Krynicy Morskiej, 1-2.10.16 r.

Aktualność

VI Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej za nami. Tym razem hasłem przewodnim były „Sowy Mierzei Wiślanej”. Organizatorem było Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie DRAPOLICZ, a nasze Stowarzyszenie głównym partnerem projektu. Przyjechaliśmy dużą i mocną grupą i całe szczęście, bo… 1-2 października (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio