Wyniki wyszukiwania

Sopot. Rozliczenie projektu edukacyjnego.

Aktualność

Zamknęliśmy kolejny projekt edukacyjny. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową” realizowany był przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie. Nasze Stowarzyszenie było jego partnerem. Autorem i koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach. Projekt dofinansowany został przez Gminę (…)

Kaszuby. Zamknęliśmy kolejny projekt edukacyjny.

Aktualność

Podsumowania mają swoje plusy i minusy. Minusy: nakład pracy i braki czasu. Plusy: klaruje się, gdzie ten czas tak ucieka i co udało się osiągnąć.  W tym roku na Pomorzu zrealizowaliśmy cztery projekty edukacyjne i rozpoczęliśmy piąty.  Wśród tych projektów (…)

„SOS dla sów” w Pruszczu Gdańskim

Aktualność

W piątkowy wieczór ze stacjonarno-terenowym warsztatem „SOS dla sów” byliśmy w Miastku, a w sobotę (16.11.2019 r.) w Pruszczu Gdańskim. Zaprosiło nas do swojej siedziby i biblioteki historycznej Stowarzyszenie Traugutt.org. Bardzo domowe, klimatyczne miejsce. Podczas warsztatu, wśród dzieci, rozlosowaliśmy książkę (…)

Edukacja przyrodnicza w Miastku.

Aktualność

Warsztat przyrodniczy pn. „Sos dla sów” prowadzony przez Damiana Ostrowskiego tradycyjnie zaczęły się od samotnej wyprawy do lasu w celu wytyczenia trasy przejścia, którą miała podążać grupa osób po zapadnięciu zmroku. A trzeba przyznać, że lasy w okolicach Miastka są (…)

Mamy kolejne niezwykłe pomoce dydaktyczne.

Aktualność

W IV edycji projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” też poszaleliśmy z nowymi, autorskimi pomocami dydaktycznymi. Dzięki dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz środkom udało nam się zrealizować kolejne pomysły. Chwalimy się, bo znowu (…)

SOS dla sów w Sztutowie

Aktualność

To był październikowy piątek (04.10.2019 r.). Prognozy pogody na ten dzień były obiecujące. W tym dniu Szkoła Podstawowa w Sztutowie gościła klasę ze szkoły w Stegnie. Zarówno goście, jak i gospodarze wzięli udział w stacjonarno-terenowych warsztatach „SOS dla sów”, które (…)

Kościerzyna. O sowach z węglem w ręku…

Aktualność

No to zaszaleliśmy w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” przy Kościerskim Domu Kultury, że ho ho! 26 października 2019 roku odbył się tutaj ponad 3 godz. warsztat pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Część edukacyjną o sowach i terenową prowadziła Ewelina (…)

Kościerzyna. Rysujemy i nasłuchujemy sowy!

Aktualność

26 października 2019 r. o godz. 16:30 startujemy z wyczekiwanym warsztatem przyrodniczo-plastycznym pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Zapraszamy i my i nasz partner, dzięki któremu możemy spotkać się w tajemniczym miejscu w lesie przybranym w jesienne barwy… Za zaproszenie (…)

IX Ptasi Piknik w Krynicy Morskiej.

Aktualność

W 2019 roku IX edycja Ptasiego Pikniku w Krynicy Morskiej przypadła na 5-6 października. Wzorem poprzedniego sezonu, edukowaliśmy tylko w niedzielę. Prognozy pogody wróżyły mały armagedon, ale na szczęście i osłabły i przesunęły się dopiero na popołudnie i wieczór. Edukowaliśmy (…)

Edukacja dla mieszkańców Sopotu.

Aktualność

Startujemy z edukacją przyrodniczą dla mieszkańców Sopotu, w tym rodzin z dziećmi, studentów i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poniżej, chronologicznie, uzupełniać będziemy wydarzenia terenowe i stacjonarne, na które serdecznie zapraszamy. Wydarzenia warsztatowe (grupy 15-25 osobowe), konieczne są zapisy. A wszystko (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio