Wyniki wyszukiwania

Puszczyk kreskowany on-line

Aktualność

Dzisiaj coś spoza naszej palearktycznej krainy…. Z odległych zakątków, z Ameryki Północnej – puszczyk kreskowany Strix varia. Komu już nie wystarcza podgląd on-line puszczyków uralskich, płomykówek, puszczyków, na pewno ucieszy się z podglądu budki lęgowej dla tego gatunku. Patrzcie, co (…)

Zapraszamy do Przodkowa na warsztaty „SOS dla sów”

Aktualność

To będzie nasz ostatni warsztat terenowy „SOS dla sów” w tej edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” realizowanego na terenie woj. pomorskiego. Tym bardziej zapraszamy, ponieważ kolejne okazje dopiero jesienią, gdy rozpoczniemy realizację III edycji. Tym razem 20 kwietnia (…)

Nocna sowia gra terenowa…

Aktualność

Dzięki owocnej współpracy z Leśnym Przedszkolem Wilczek w Gdańsku wykiełkował kolejny pomysł edukacyjny… Tym razem nocna gra terenowa z tropieniem sów w tle. Coś idealnego dla rodzin z dziećmi, ale też i tych całkiem już dużych, którzy pielęgnują w sobie (…)

O sowach w żuławskim domu podcieniowym

Aktualność

Edukacja przyrodnicza może i nie jest łatwym kawałkiem chleba, ale na pewno daje wielką radość tym, którzy wkładają w nią głowę, ręce i serce. A są takie chwile, kiedy człowiek nie czuje, że jest w pracy… Tak też było w (…)

„SOS dla sów” w Starym Gronowie

Aktualność

Stacjonarno-terenowe warsztaty edukacyjne „SOS dla sów” w ramach II edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” prowadzimy w różnych częściach województwa pomorskiego. Tym razem miały one miejsce w południowym-zachodnim jego krańcu. Nasz edukator, Damian Ostrowski 2 marca 2018 r. dotarł (…)

„Sowy – magiczne ptaki” – wydarzenie sowiarskie w Sulęcinie woj. lubuskie.

Aktualność

Od kilku lat w Sulęcinie (woj. lubuskie) odbywa się wydarzenie edukacyjno-przyrodnicze przeznaczone sowom. W tym roku spotkanie odbyło się 3 marca w sali wystawowej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury. Można było zobaczyć m.in. zdjęcia ptaków (w szczególności sów) autorstwa Zbigniewa Miszona oraz (…)

„Nocne pohukiwania” – spotkanie miłośników sów na Ursynowie.

Aktualność

W sobotę 3 marca 2018 r., w Warszawie Ursynowie, miejscowi miłośnicy sów wzięli udział w warsztatach „Nocne pohukiwania”. Zorganizowane zostały one w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawy. Stowarzyszenie Ochrony Sów, w osobie Marty Szczypek, opowiadało  mrożące krew w żyłach, a (…)

Ruszamy z nowym projektem edukacyjnym.

Aktualność

W grudniu 2017 r. złożyliśmy wniosek konkursowy pn. „Sowy w wielkim mieście” na realizację zadań publicznych określonych w Programie współpracy Miasta Gdańska z organizacjami pozarządowymi na 2018 rok. Konkurs ogłoszony został przez Urząd Miejski w Gdańsku – Wydział Rozwoju Społecznego. (…)

Zapraszamy na warsztaty edukacyjne.

Aktualność

Co w najbliższym czasie dzieje się w ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”? Tym razem na spotkania z mieszkańcami Pomorza wybraliśmy miejsca niezwykłe, przesiąknięte duszą i historią… Gdzie nas zatem możecie spotkać? 2 marca 2018 r. warsztaty „SOS dla (…)

Edukacja w Wielkopolsce.

Aktualność

Nie przestajemy edukować. W dniu 2 lutego 2018 roku przeprowadziliśmy kolejne zajęcia. Tym razem zostaliśmy zaproszeni do miejscowości położonych w pobliżu doliny Noteci, w północnej Wielkopolsce. Spotkania odbyły się kolejno w bibliotece Miejsko-Gminnego Ośrodku Kultury w Wyrzysku oraz jego filii, (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio