Wyniki wyszukiwania

Jedziemy edukować na Kujawy.

Aktualność

Długie dni, krótkie noce, lato… Wakacje, dzieci biegające po swoich wioskach… Kurz pod stopami a czasami brak pomysłów, co ze sobą zrobić w takie dni. Warto zagospodarować ten czas pożytecznie i z pomysłem. Warto wyjść z inicjatywą i skrzyknąć mieszkańców. (…)

Kaszuby. Piknik „Oswajamy Ostoję”.

Aktualność

Praca z ludźmi nie jest łatwa (z sowami jakoś łatwiej, choć czasami bardziej bolą nogi i szczęka się z zimna zębami…), edukacja, kształtowanie prawidłowych nawyków postępowania z dzikimi zwierzętami, zwracanie uwagi na etykę obserwacji przyrodniczych, przestrzeganie prawa ochrony przyrody… Oj, (…)

Edukolorowanka o podlotach sów.

Aktualność

Edukujemy starszych, młodszych ale i tych najmłodszych. Z roku na rok mamy coraz więcej niepowtarzalnych materiałów do edukacji przyrodniczej. Czasami trzeba się jednak nagłówkować, by wykluło się coś atrakcyjnego, rozwijającego i oddało naszą pasję. Tym razem mamy coś nowego przedszkolaków (…)

Fundacja Ostoja & SOS. Coś się nam wykluło!

Aktualność

W maju 2019 roku razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie (powiat kartuski, woj. pomorskie) złożyliśmy wspólną ofertę na II Otwarty konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla Gminy Sopot na 2019 rok. Nieoficjalne wyniki poznaliśmy, ale (…)

Jesteśmy finalistami kolejnego konkursu dotacyjnego.

Aktualność

Dzień prawie jak co dzień… Od wczoraj natłok obowiązków związanych z interwencjami dotyczącymi sów, poradami jak samodzielnie podejmować akcje, gdzie zgłaszać prace bez nadzoru ornitologa lub bez uzyskania przez wykonawców prac odstępstw od zakazów dotyczących gatunków chronionych (zezwolenia z właściwych (…)

Mamy swoją uszatkę…

Aktualność

Choć w ciszy pracowni artystycznej, mieszkań i w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to jednak tętni coś życiem… To projekt edukacyjny pn. „Podloty wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Grant w wysokości 5 tys. zł na realizację projektu wygraliśmy (…)

Zapraszamy na piknik „Oswajamy Ostoję”.

Aktualność

Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie (powiat kartuski) świętuje swój 6-ty rok działalności. My z ekipą pracowników i wolontariuszy Ostoi znamy się dużo krócej, ale ta nasza współpraca kiełkuje i kiełkuje… Ale o tym wkrótce. Póki co ciiii… (…)

Zapraszamy na VI piknik edukacyjny „Wyspa Przyrodników”.

Aktualność

Od 6 lat lato na Wyspie Sobieszewskiej (woj. pomorskie) kojarzy się też z piknikiem edukacyjnym „Wyspa Przyrodników” organizowanym przez Stację Biologiczną Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego i Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING. Nasze Stowarzyszenie bierze udział w tym wydarzeniu po raz (…)

Otrzymaliśmy kolejną dotację na zadania z zakresu edukacji.

Aktualność

Z końcem marca 2019 roku został rozstrzygnięty konkurs ogłoszony 5 m-cy wcześniej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla woj. pomorskiego. O wynikach konkursu na stronie WFOŚiGW poinformowała Pani Iwona (…)

Zakończyliśmy projekt „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018.

Aktualność

Zamknęliśmy roczny projekt pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018 realizowany w woj. pomorskim i finansowany ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Autorem projektu i jego koordynatorem była Ewelina Kurach. To już (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio