Wyniki wyszukiwania

Puszczyk, uszatka – sowia zagadka. Piknikowa edukacja.

Aktualność

7 lipca 2018 r. spędziliśmy w Górkach Wschodnich, u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy usypanej przy Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Stacja Biologiczna UG wraz z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING zorganizowały V Piknik „Wyspa Przyrodników”. Piknik odwiedziło (…)

Sowie stemple.

Aktualność

Pewnej wrześniowej deszczowej nocy w głowie urodziło się marzenie, by mieć i pracować z takimi cudami… Pieczątki z sowami lęgowymi Polski. Stemple robią w naszej edukacji prawdziwą furorę – stacjonarnej i terenowej, zarówno z przedszkolakami, ich rodzicami czy studentami Uniwersytetów (…)

„Z polotem o sowach” – gdańskie warsztaty.

Aktualność

27 czerwca 2018 r. Miejsce: Gdańsk Dolne Miasto. Ależ to była wymiana energii… Ślady węgla na stołach, dłoniach, śmiech a czasem i marudzenie pod nosem, gdy kreska nie szła idealnie po myśli autora… Warsztaty „Z polotem o sowach” w ramach (…)

Nagroda na cele statutowe SOS

Aktualność

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy kwotę w wysokości 1.000,00 zł na cele statutowe związane z działaniami edukacyjnymi prowadzonymi przez nasze Stowarzyszenie. Środki przyznane zostały w ramach V edycji programu „Decydujesz, pomagamy” przez Fundację Tesco działającą przy wsparciu Pracowni Badań i (…)

Projekt „Sowy w wielkim mieście”.

Aktualność

Dobiega końca realizacja projektu edukacyjnego pn. „Sowy w wielkim mieście” finansowanego ze środków własnych Stowarzyszenia i Urzędu Miejskiego w Gdańsku. W dniu dzisiejszym zrealizowaliśmy ostatnie warsztaty w przedszkolach i szkołach. Miało być ich 21 a przeprowadziliśmy 27, w tym jeden (…)

Zapraszamy na V Piknik „Wyspa Przyrodników”

Aktualność

Już za 3 tygodnie – 7 lipca 2018 r. – ponownie spotkamy się na Pikniku „Wyspa Przyrodników” przy Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Górkach Wsch. (Wyspa Sobieszewska), ul. Ornitologów 26. To już V edycja wydarzenia edukacyjnego, które jest jednym z (…)

Skuteczna i niezawodna… Trutka!

Aktualność

Prowadzimy różnego rodzaju interwencje. W okresie lęgowym najczęściej dotyczą one zabierania zdrowych podlotów spadających na ziemię lub przebywających w innych miejscach, gdzie rzucają się w oczy ludziom i drapieżnikom.  Udzielamy instrukcji po tym, jak bezsensownie zabrane zostały do domów znalazców, (…)

SOS na VI „Święcie Łąk” w Minikowie

Aktualność

5 czerwca 2018 r. ponownie gościliśmy na plenerowym spotkaniu edukacyjnym pn. „Święto Łąk” organizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie k. Nakła (woj. kujawsko-pomorskie). Z zaskoczeniem stwierdzamy, że to już VI edycja tego święta, a nie opuściliśmy żadnej. Nasze (…)

Zapisy na warsztaty „Z polotem o sowach”.

Aktualność

27 czerwca 2018 r. w ramach projektu edukacyjnego „Sowy w wielkim mieście” finansowanym ze środków własnych i Urzędu Miejskiego w Gdańsku organizujemy warsztaty pn. „Z polotem o sowach”. Prowadzone będą przez Michała Skakuja – jednego z najlepszych rysowników przyrodniczych, współautora (…)

III edycja projektu „Sowy Pomorza…”.

Aktualność

Od 1 czerwca 2018 do 17 maja 2019 roku realizujemy kolejną, już III edycję projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Projekt finansowany jest ze środków własnych Stowarzyszenia oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W ramach projektu (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio