Wyniki wyszukiwania

Zakończyliśmy projekt „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018.

Aktualność

Zamknęliśmy roczny projekt pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018 realizowany w woj. pomorskim i finansowany ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Autorem projektu i jego koordynatorem była Ewelina Kurach. To już (…)

Sowy a jabłka… Edukacja w Charzykowach.

Aktualność

Sowa w lesie pohukuje pewnie drugiej połowy poszukuje… Czy sowa znajdują swoją drugą połówkę jabłka, choć jest przecież drapieżnikiem? Przeczytaj relację Grażyny Jaszewskiej, która „porwała” grupę 21 osób na warsztaty z projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018 dofinansowanego (…)

O tym, co hula na Żuławach… Edukacja.

Aktualność

Warsztaty stacjonarno – terenowe „SOS dla sów”  w Miłoradzu (powiat malborski) za nami. Spotkanie odbyło się w ramach dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Edukował Karol Niemiec, który (…)

Gdańsk. „Otwarcie na wiosnę” w CIEE.

Aktualność

Wiosna. W tym roku sowia wiosna nastała wcześniej. Zaskoczyła nawet nas podlotami uszatek wcześniej niż można było się tego spodziewać… W dniu rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, 21 marca 2019 roku wsparliśmy wolontariatem ważne wydarzenie na Pomorzu. Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej (…)

Warsztaty „SOS dla sów” w Mojuszu i Buszkowach

Aktualność

Marzec to intensywny czas edukacji terenowej na Pomorzu w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Poniżej relacje edukatorów. O spotkaniu w Buszkowach (gm. Kolbudy) 22 marca (…)

Warsztaty „SOS dla sów” w Kartuzach.

Aktualność

W przeciągu 3 lat realizacji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”  z warsztatem „SOS dla sów” w Kartuzach zawitaliśmy drugi. Zwykle za każdym razem szukamy nowych miejsc na mapie, ale presja zaproszenia była tak silna, że ulegliśmy. Kiedyś musi być (…)

Nie wypalaj łąk!

Aktualność

Nadeszła wiosna a z nią klangor żurawi, pohukiwanie puszczyka, werbel dzięciołów. To jednak jest tylko jedna strona coraz to cieplejszych dni – ta lepsza. Druga niestety dotyczy naszej działalności, podobno człowieka rozumnego. Kampania „Ratujmy skowronki”, apele strażaków, leśników, przyrodników, programy edukacyjne, (…)

„Sowy – magiczne ptaki” – spotkanie miłośników sów w Sulęcinie, woj. lubuskie.

Aktualność

W dniu 2 marca 2019 r. w sali kameralnej Sulęcińskiego Ośrodka Kultury członkowie i miłośnicy Stowarzyszenia Ochrony Sów zorganizowali spotkanie pn. „Sowy – magiczne ptaki” . Podczas spotkania Robert Komorowski z Sulęcina oraz Dawid Karzólewski – główny specjalista Łagowsko-Sulęcińskiego Parku (…)

Wygraliśmy kolejny konkurs.

Aktualność

Wygraliśmy konkurs w programie „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. Co to oznacza? Pod koniec kwietnia rozpoczynamy realizację projektu edukacyjnego pn. „Podloty wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Projekt realizowany będzie na terenie Gdańska Oliwy. Kierujemy go przede wszystkim do (…)

Pomorze. Zapraszamy na warsztaty „SOS dla sów”.

Aktualność

Zaroiło nam się na Pomorzu ofertą bezpłatnych warsztatów w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jeśli tylko pogoda dopisze i nie dosięgną nas (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio