Wyniki wyszukiwania

Film edukacyjny „SOS dla sów”

Aktualność

W ramach IV edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” nagraliśmy film pt. „SOS dla sów”. Przeznaczony jest do celów (…)

Edukacja na Żuławach – cz.1

Aktualność

Ta edycja projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” jest inna niż poprzednie. Wszytko oczywiście przez epidemię koronawirusa. – „Namieszało to (…)

Nowy gatunek sowy z wczesnego eocenu USA.

Aktualność

Jedną z najstarszych współczesnych grup ptaków są sowy (Strigiformes). Ich skamieniałości znamy już sprzed 60–56 Ma (paleocen), czyli z okresu tuż po (…)

Nowe gatunki płomykówek z Karaibów

Aktualność

Rodzina płomykówkowatych (Tytonidae) to jedna z dwóch dziś istniejących rodzin sów (Strigiformes). Płomykówki mają lżejszą budowę i dłuższe nogi niż puszczykowate (Strigidae) choć wśród prehistorycznych gatunków (…)

Po 18 dniach połączenie rodziny puszczyków.

Aktualność

Gdańsk, 16 marca 2020 rok. To chyba rekordowy czas rozłąki podlota z rodzicami i szczęśliwego połączenia z rodzinką. Wcześniej 18 (…)

Sowi warsztat w Charzykowach

Aktualność

Puszczyk kwili…….. A my zmokliśmy po chwili. Dlaczego lot sów jest bezszelestny? Gdzie gniazduje włochatka? Jakie jest menu puchacza? To (…)

Nowe edukacyjne stemple

Aktualność

W I edycji projektu pn. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową” postawiliśmy na grafiki do stempli edukacyjnych z (…)

Wabienie. Etyka obserwacji.

Aktualność

Sowy to nie zabawki! Nasłuchy sów to nie zabawa! Zapamiętaj: wabienie i nieumiejętnie stosowana stymulacja głosowa stwarzają pośrednie i bezpośrednie (…)

Czersk. Warsztat SOS dla sów.

Aktualność

Relacja edukatora, Damiana Ostrowskiego: Warsztat edukacyjny „SOS dla sów” rozpocząłem od tradycyjnego zwiedzania miejsca, w które po zapadnięciu zmroku, przyjadą (…)

Tczew. Warsztat SOS dla sów.

Aktualność

28 lutego 2020  roku na warsztat „SOS dla sów” do Tczewa zaprosił Karol Niemiec, który spotkanie poświęcił głównie uszatkom Asio (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio