Wiosną 2014 roku ponownie pojawiliśmy się na Mierzei Wiślanej i w jej okolicy. Tym razem jednak nie rozstawialiśmy sieci, lecz wspólnie z Nadleśnictwem Elbląg zorganizowaliśmy obóz wiosenny. Uczestniczyło w nim 25 osób, dzięki czemu mogliśmy objąć zasięgiem działania bardzo dużo terenu. Początkowo pogoda nie sprzyjała. Było wietrznie i deszczowo. Jednak kolejne noce okazały się łaskawsze i sowy zaczęły odpowiadać na nasze nawoływania. Bardzo liczyliśmy na włochatki, bowiem lasy Wysoczyzny Elbląskiej przypominają górskie buczyny, a i dziupli dzięcioła czarnego tutaj nie brakuje. Niemniej nie udało się, poza jednym podejrzeniem, żadnej odnaleźć. Zdecydowanie wyniki zdominował puszczyk, w sumie mieliśmy 60 stwierdzeń tego gatunku. Duża obecnośc starszych, dziuplastych drzew wyraźnie mu sprzyja. Udało się także zobaczyć jedną uszatkę. Poza lasem przeszukiwaliśmy również tereny rolnicze, wabiąc pójdźki i płomykówki. W jednym z PGR-ów potwierdzono gniazdowanie sowy ze szlarą w kształcie serca, a tuż obok nawoływała z alei wierzb pójdźka.

Obóz jak zwykle był momentem do wspólnego spotkania i nocnych wędrówek, które mocno łączą ze sobą. Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Elbląg za okazane wsparcie, a wszystkim uczestnikom za poświęcenie swojego czasu dla sów.

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio