Pójdźka

W roku 2012 Stowarzyszenie Ochrony Sów rozpoczęło realizację Monitoringu Sów Krajobrazu Rolniczego (MSKR). Jego celem jest poznanie zmian zachodzących w populacjach sów terenów wiejskich i podmiejskich, ze szczególnym uwzględnieniem pójdźki Athene noctua i płomykówki Tyto alba. Zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z metodyką monitoringu i włączenia w jego prace. Im więcej powierzchni co roku będzie kontrolowanych, tym lepsze uzyskamy wyniki.

Udział w MSKR polega na trzykrotnej kontroli 18 punktów na wybranej przez obserwatora powierzchni 10 km2. Kontrole te powinny odbyć się w wyznaczonych terminach, przy optymalnej dla aktywności sów pogodzie. Wyniki każdorazowej kontroli wpisywane  formularze kontroli, które należy w wersji elektronicznej przesłać do koordynatorów do dnia 31 sierpnia. W wypadku mapy, może ona zostać zeskanowana i przesłana.

Zgłoszenia do Monitoringu Sów Krajobrazu Rolniczego przyjmowane są pod adresem mail: krzysztof.kus@sowy.sos.pl do dnia 25 marca każdego roku. Przed podjęciem decyzji o uczestnictwie w programie należy pamiętać, że w założeniu jest on długofalowy i kontroli powierzchni będzie należało dokonywać przez wiele sezonów.

Zobacz Wyniki Monitoringu Sów Krajobrazu Rolniczego 2013

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio