Poniższy film ma na celu przedstawienie właściwego działania w sytuacji, kiedy znajdziemy podlota sowy. W zależności od gatunku, młode sowy podczas opuszczania gniazda nie potrafią jeszcze latać lub robią to bardzo słabo. W tym czasie przebywają w koronach drzew, gdzie cały czas są pod bacznym okiem rodziców. Niestety zdarza się, że podczas zabawy, karmienia, silnych wiatrów czy prób lotu młode ptaki lądują na ziemi. Często same są w stanie wspiąć się z powrotem na drzewo, jednak na ziemi grozi im szereg niebezpieczeństw, głównie ze strony drapieżników naziemnych jak kot domowy, lis itp. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest usadowienie podlota na drzewie, o ile jesteśmy pewni, że ptak jest zdrowy. Wystarczy naprawdę niewiele, aby w poprawny sposób pomóc maluchom. Pamietajmy, tylko rodzice są w stanie najlepiej wychować swoje potomstwo.

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio