chwytanie-sow-na-zimowiskach

Chwytanie sów na zimowiskach

Chwytanie i obrączkowanie sów umożliwia uzyskanie pomiarów biometrycznych, ale także w dłuższym okresie czasu pozwala mieć nadzieję na pozyskanie informacji dotyczących dalszych losów ptaka. W Polsce, w porównaniu z innymi krajami, zaobrączkowano dotychczas stosunkowo niewielką ilość sów, głównie w trakcie migracji wiosennej wzdłuż wybrzeża morskiego. Dlatego Stowarzyszenie Ochrony Sów planuje podjęcie działań mających na celu poprawę tego stanu rzeczy poprzez prowadzenie corocznego punktu obrączkarskiego na Mierzei Wiśalnej, obrączkowanie na zimowiskach na południu naszego kraju, a także obrączkowanie młodych ptaków w gniazdach. Miejmy nadzieję, że spływające informację zwrotne pozwolą odpowiedzieć na wiele pytań związanych z wędrówkami ale także biologią i ekologią sów.

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio