12 marca 2024 r. rozpoczęliśmy realizację małego projektu edukacyjnego pn. „Tczewski (nie)osowiały” dofinansowanego ze środków Starostwa Powiatowego w Tczewie. W ramach „Otwartego konkursu ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych w zakresie ochrony środowiska i przyrody w powiecie tczewskim w 2024 roku” otrzymaliśmy dotację w kwocie 2.000,00 zł brutto. Wartość całego zadania, włącznie z wyceną wolontariatu, wstępnie oszacowana została przez nas na kwotę 3.843,00 zł.

W ramach przyznanych środków zrealizujemy siedem warsztatów przyrodniczych w trzech placówkach wychowawczo-dydaktycznych lub bibliotekach dwóch gmin powiatu tczewskiego. Zajęcia planujemy zrealizować do najpóźniej do końca kwietnia br. Warsztaty przyrodnicze będzie prowadziła Ewelina Kurach – doświadczony edukator przyrodniczy z 20-letnim stażem, ornitolog realizujący m.in. czynną ochronę sów krajobrazu rolniczego na Pomorzu.

Ofertę bezpłatnych warsztatów można pobrać tutaj.

Z uwagi na liczbę dofinansowanych zajęć przyrodniczych, o udziale w projekcie decyduje kolejność zgłoszeń w ramach poszczególnych gmin.

Autorem i koordynatorem projektu jest Ewelina Kurach.
Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio