W ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2021 organizujemy duży webinar, który zaplanowaliśmy na trzy kwietniowe wieczory. Wystąpi trzech prelegentów – specjalistów w danej dziedzinie. Spotkania są otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i środkom własnym Stowarzyszenia udział w webinariach jest bezpłatny. Nie prowadzimy rejestracji, a dostęp zaplanowaliśmy przez platformę MS Teams. Żeby do nas dołączyć wystarczy kliknąć w odpowiedni link dostępu do pokoju webinarowego. Spotkania nie będą udostępniane do odtworzenia w późniejszym terminie. Po każdym wystąpieniu zaplanowaliśmy sesję pytań i odpowiedzi. Będzie zatem wyjątkowa okazja do aktywnego uczestnictwa i wymiany opinii z naszymi ekspertami. Zachęcamy do udziału!

INFORMACJE O WEBINARIACH:

 • „Prawna ochrona gatunkowa awifauny w Polsce w przepisach i praktyce, ze szczególnym uwzględnieniem sów” – mgr Paweł T. Dolata.
  Termin: 05.04.2022 r., w godz. 18:00 – 19:15.
  Paweł jest prawnikiem i ornitologiem z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w zagadnieniach ochrony prawnej ptaków. Jest współautorem książki pt. „Ochrona ptaków w mieście” (Bocheński i inni 2013) oraz autorem i współautorem ponad 100 publikacji naukowych i popularnonaukowych o ptakach i innych zwierzętach, roślinach, jak i ich ochronie.
  Szczegóły tutaj.
  Tutaj dołączysz do webinaru.
 • „Czynna ochrona sów krajobrazu rolniczego – poradnik praktyczny” – mgr Sławek Rubacha.
  Termin: 06.04.2022 r., w godz. 18:00 – 19:15.
  Sławek jest prezesem Stowarzyszenia Ochrony Sów, ornitologiem z wieloletnim doświadczeniem. Od 20 lat zajmuje się badaniami i ochroną sów w Polsce. Od 12 lat prowadzi badania na trzech powierzchniach Monitoringu Lęgowych Sów Leśnych, którego jest koordynatorem. Od 3 lat prowadzi również badania na dwóch powierzchniach Monitoringu Sów Krajobrazu Rolniczego.
  Szczegóły tutaj.
  Tutaj dołączysz do webinaru.
 • „Siedliska sów leśnych w dobie współczesnej zmiany klimatu” – dr Dawid Weisbrodt.
  Termin: 07.04.2022 r., w godz. 18:00-19:15.
  Dawid jest doktorem nauk biologicznych w zakresie ekologii, paleoekologiem i geografem. Od wielu lat członkiem naszego Stowarzyszenia. Od 12 lat prowadzi badania na dwóch pomorskich powierzchniach Monitoringu Lęgowych Sów Leśnych wchodzącego w skład flagowego Monitoringu Ptaków Polski.
  Szczegóły tutaj.
  Tutaj dołączysz do webinaru.

Serdecznie zapraszamy!

Tekst i grafika: Ewelina Kurach

Rys. włochatki i płomykówki: Agnieszka Borowska

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio