W ramach projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2021 dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku zaplanowaliśmy i wydaliśmy kolejną ważną pomoc dydaktyczną.

Jest to grafika o powszechnym na świecie, acz ciągle nieoszacowanym problemie stosowania trutek na gryzonie oraz ich wpływie na sowy i inne zwierzęta, które są ogniwami łańcucha pokarmowego.
Niedawno, bo w listopadzie 2021 roku, konsultowaliśmy i wspieraliśmy organizacyjnie Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie, który w ramach swojego projektu edukacyjnego przygotował  webinarium pt. „Trucie zwierząt – niedocenione zagrożenie”. Live prowadził ceniony popularyzator nauk przyrodniczych, Adam Zbyryt. Nagranie tego spotkania znajdziesz tutaj.
Współpracowaliśmy z Ostoją, by uzupełnić lukę w zakresie edukacji przyrodniczej o niebezpieczeństwie trucia gryzoni z uwagi na jego nieselektywne działanie. Pamiętaj, że drapieżniki nocne, w tym sowy są jedną z najbardziej narażonych grup zwierząt na zatrucia pośrednie!

Plakat o truciu gryzoni znajdziesz tutaj.

Autor grafiki, skład: MERGUS Dawid Kilon
Konsultacje merytoryczne, tekst: Ewelina Kurach (Stowarzyszenie Ochrony Sów)
Korekta językowa: Alina Kajzer

Wszelkie prawa autorskie do plakatu są zastrzeżone.
Korzystanie i rozpowszechnianie w zmienionej formie i treści jest zabronione. Wykorzystywanie możliwe jest tylko do użytku edukacyjnego pod warunkiem użycia niekomercyjnego.

Tekst: Ewelina Kurach

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio