W piątkowy wieczór ze stacjonarno-terenowym warsztatem
„SOS dla sów” byliśmy w Miastku, a w sobotę (16.11.2019 r.) w Pruszczu Gdańskim. Zaprosiło nas do swojej siedziby i biblioteki historycznej Stowarzyszenie Traugutt.org. Bardzo domowe, klimatyczne miejsce. Podczas warsztatu, wśród dzieci, rozlosowaliśmy książkę „Pogoda dla puchaczy”.

Spotkanie poprowadziła Ewelina Kurach. Sowie pogaduchy okrasił też obecny na spotkaniu Karol Niemiec. Wspominaliśmy nasze osobiste terenowe doświadczenia, ubiegłoroczny obóz
z montażem budek lęgowych dla płomykówki i pójdźki oraz historie, które bawią sowairzy a tym, którzy wierzą
w sowie zabobonu mrożą krew w żyłach… Uwierzcie na słowo: żadna pójdźka z kosą na nikogo nie czyha…! 🙂

Relacja ze spotkania piórem i aparatem fotograficznym Jacka Świsa tutaj. Dzięki za to sympatyczne sobotnie spotkanie i historyczne wzmianki o miejscu, gdzie nasłuchiwaliśmy… puszczyka i kursujących pociągów osobowych i towarowych he he. Przy okazji pozdrawiamy Dorotę, która wiedziona głosem puszczyka z głośnika, znalazła nas w terenie… A może to jej pies nas wytropił? Przy tak niezwyczajnym księżycu wyłaniającym się zza chmur, rozświetlonym Orionie i otulających nas mgłach, wszystko mogłoby się wydarzyć…

Edukowaliśmy w ramach IV edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio