No to zaszaleliśmy w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” przy Kościerskim Domu Kultury, że ho ho! 26 października 2019 roku odbył się tutaj ponad 3 godz. warsztat pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Część edukacyjną o sowach i terenową prowadziła Ewelina Kurach, koordynator projektu. Nie lada gratkę spotkania była część rysunkowa spotkania. Dlaczego? Do tej pory udało nam się zdobyć fundusze tylko na dwa takie spotkania. tą gratką był warsztat rysunkowy! Poprowadził go dr Michał Skakuj – ornitolog specjalizujący się w temacie kolizji ptaków w lotnictwie oraz jeden z czołówki polskich ilustratorów i rysowników przyrodniczych. Niektórzy z Was pewnie kojarzą go z cyklu czterech książek Adama Wajraka pt. „Przewodników prawdziwych tropicieli”, które ilustrował. Mistrz przyrodniczej kreski humorystycznej i czarowania m.in. ptaków za pomocą kilku linii. Ci, którzy pasjonują się florystyką, zwłaszcza storczykami, znają go z kolei z ilustrowania klucza do oznaczania krajowych. storczyków. W sobotni wieczór grafitami, ołówkami i węglem wyczarowaliśmy puszczyki i uszatki. Istne szaleństwo i to bez względu na wiek!

A po spotkaniu, kiedy lasy za oknem spowiła już całkowita ciemność, ruszyliśmy z latarkami na nasłuchy sów. I znowu sprawdziła się zasada – cierpliwość popłaca! Ci, którzy zostali najdłużej, dłuuuugo dłużej niż trwało spotkanie, mieli to wynagrodzone. Głos nawołującej się pary puszczyków Strix aluco można było wyłapać z dźwięków lasu i wiatru w ich koronach.

Naładowaliśmy się dawką wiedzy o życiu tych gatunków, dobrym humorem, energią, śmiechem i świeżym powietrzem. A wykonane prace pewnie zdobią niejedną ścianę. Super spotkanie – dziękujemy! Nie ma co się dziwić, że chętnych było duuużo więcej niż mogliśmy przyjąć. A i tak lista spuchła do 3o osób.

Dziękujemy Dyrektorowi KDK, Panu Janowi Dittrich za możliwość zorganizowania spotkania w „Strzelnicy”. Brawa też dla Pani Wioletty Romanowskiej za wsparcie organizacyjne. 🙂

Warsztaty były bezpłatne dla wszystkich uczestników dzięki dotacji, którą wygraliśmy w ramach VI Programu „Decydujesz, pomagamy” dofinansowanego przez Fundację Tesco.

Tekst: Ewelina Kurach

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio