Już drugą edycję z rzędu jesteśmy finalistami programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. W ramach poprzedniej dotacji zaplanowane są spotkania warsztatowe z dziećmi i młodzieżą leczoną w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu oraz w trzech placówkach dydaktycznych powiatu świeckiego (woj. kujawsko-pomorskie). Jedziemy tam już pod koniec lutego i w marcu br.

Tym razem wystartowaliśmy z projektem edukacyjnym „Podloty, wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Jego realizację zaplanowaliśmy w Gdańsku Oliwie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

„Chcesz poczuć się jak nocny drapieżnik? Marzysz o poznaniu zwyczajów tajemniczej sowy? Z nami będziesz mógł ją wytropić podczas emocjonującej gry terenowej po zmierzchu. Dowiesz się, jak ją chronić, a my narysujemy komiks o pisklętach. Te i wiele innych atrakcji czeka na Ciebie podczas warsztatów, których pomysł zrodził się z miłości do tych niezwykłych ptaków i przyjaźni do ludzi. Zarazimy Cię naszą pasją. Usłyszysz, dotkniesz i doświadczysz. Pokochasz sowy. Weź latarkę i dołącz do nas!”

Spośród blisko tysiąca wniosków, które napłynęły z całej Polski, wybrano 375 i te walczą właśnie o jak najwyższą dotację. Głosują – za pomocą żetonów – klienci sklepów Tesco. W naszym gdańskim okręgu głosowanie trwa w trzech lokalizacjach: ul. Cienista 30, ul. Obrońców Wybrzeża 21, ul. Opolska 3. Głosowanie trwa do 17 lutego 2019 roku. Więcej tutaj.

W ramach promocji Stowarzyszenia, 18 lutego 2019 roku w godz. 10-11 w centrum handlowym „Chełm” w Gdańsku bawimy się z przedszkolakami. To będzie szaleństwo ze stemplami z sowami i kredkami. Zajęcia będzie prowadziła Ewelina Kurach. A już za kilka dni pojawi się tam również wystawa zdjęć sów i informacja o działaniach, które realizujemy na Pomorzu i w innych częściach kraju. Zdjęcia na wystawę udostępnili: Sławek Rubacha, Zbyszek Miszon, Grzegorz Jędro, Karol Niemiec, Kasia Iwan-Malawska, Dorota Świetlicka, Ewelina Kurach i Aleksandra Sokół. Część zdjęć wykorzystana została z bazy projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” oraz Akcji Sowy Mierzei. Wszystkim pięknie dziękujemy! Wystawa właśnie jest sklejana w całość i rankiem jedzie dalej.  Podziękowania dla zaprzyjaźnionej ekipy Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku za logistyczne wsparcie i przygarnięcie jej na kilka dni. 🙂

 

Pomysł, koordynacja i realizacja projektu: Ewelina Kurach.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio