5 maja 2018 r. byliśmy w Kuźnicy (Płw. Helski) na kolejnym pikniku edukacyjnym z okazji Światowych Dni Ptaków Wędrownych pod hasłem „Ochrona ptaków nie zna granic”. Piknik, jak co roku, organizowała Fundacja Akcja Bałtycka.
8 godz. edukacji plenerowej w tym dwa godzinne warsztaty pn. „Skrzydlate tajemnice sów”. Poszaleliśmy. Edukacja z Balbinką i Pankracym. Świetne scenki rodzajowe np. polowanie puchacza na jeża, wdrapywanie się podlota sowy na drzewo, instrukcja postępowania ze znalezionym podlotem (przypominamy nasz film instruktażowy). Sporo czasu poświęciliśmy bionice, budowie piór ich funkcjom oraz cichemu mechanizmowi lotu sów. Co więcej? Warto mieć stoisko na samym końcu leśnej ścieżki… Dlaczego? Ano dlatego, że ma się najbliżej do śpiewającego samca świstunki iberyjskiej Phylloscopus ibericus. 🙂

 

Piknik odbył się w ramach projektu „Znaczenie Pomorza Gdańskiego dla Ptaków Wędrownych” i dofinansowany był ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Partnerem naukowym wydarzenia była Stacja Badania Wędrówek Ptaków Uniwersytetu Gdańskiego.
Patronat medialny objęło Radio Gdańsk S.A.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio