Dzięki owocnej współpracy z Leśnym Przedszkolem Wilczek w Gdańsku wykiełkował kolejny pomysł edukacyjny… Tym razem nocna gra terenowa z tropieniem sów w tle. Coś idealnego dla rodzin z dziećmi, ale też i tych całkiem już dużych, którzy pielęgnują w sobie duszę dziecka. Mamy już za sobą dwa spotkania „Dzika Oliwa – tropiąc sowy” z dziećmi w wieku 3-10 lat. Była moc, była energia! Było błoto na butach, prawdziwa rywalizacja o sprawności. Tropienie kolejnych zagadek w buczynowym lesie to wielkie dziecięce emocje. Co tu dużo mówić, skoro i dorosłym się udzieliło… 😉 Zabawa, edukacja, śmiech a do tego cudnie gadające samce puszczyków – czegoż chcieć więcej? Może tego, że dzielnie wdrapywaliśmy się na morenowe pagórki i pokonaliśmy wszystkie przeszkody, z wielkimi wykrotami włącznie. Brawa dla wszystkich, zwłaszcza tych najmłodszych tropicieli!
Hmm, zdjęć dużo nie mamy. Nie było czasu o tym myśleć. Dość dynamiczna to była sytuacja… 🙂

Pozdrowienia dla wszystkich. Szczególnie zaś dla Wilczków i Kasi Rosińskiej, która zgodziła się przyjąć nas w swoje progi. A leśna baza obłędna! Dobrze, że nie trzeba marzyć , by cofnąć się o dziesiątki lat i zostać przedszkolakiem. Można być edukatorem i równie fajnie bawić się i pracować.

Za kilka dni kolejna nocna gra terenowa  pn. „W poszukiwaniu sów”. Trochę zmieniona formuła, bo całe spotkanie na świeżym powietrzu, pod chmurką, bukami. Tym razem dla trochę starszych dzieci (5-11 lat) i ich opiekunów. Kto ciekaw, zapraszamy! Szczegóły tutaj.

Jeśli chcesz nas zaprosić do siebie, abyśmy przeprowadzili warsztaty edukacyjne (stacjonarne, terenowe) czy grę terenową, zgłoś się do edukatora i koordynatora projektów, Eweliny Kurach. Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

A jak było w bazie Wilczka, spójrz…

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio