Tegoroczny – VII Ptasi Piknik – był dla nas kolejną okazją do promocji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2017. Podobnie jak w latach poprzednich spotkaliśmy się koło dawnej Leśniczówki w Krynicy Morskiej, ale już w bardziej przestronnym miejscu. Pogoda marzenie – cudna! Jak donoszą koledzy i koleżanki, którzy liczyli ptaki na punkcie morskim i wydmie nad Zalewem Wiślanym, ptaki leciały i leciaaały… Naliczono blisko 123 tys. osobników z 99 gatunków. Listę zaobserwowanych gatunków znajdziecie tutaj. Tegorocznym hasłem pikniku były „Gęsi i łabędzie Żuław i Mierzei Wiślanej”, a plakat przygotował Dawid Kilon (Mergus).

Jak podali organizatorzy – Nadleśnictwo Elbląg i Stowarzyszenie DRAPOLICZ – w dniach 30.09-1.10.2017 r. w wydarzeniu udział wzięło 1800 osób. Szacujemy, że na nasze stoisko odwiedziło 1100-1200 osób. Roboty mieliśmy naprawdę ogrom! W sobotę piknik opanowały głównie liczne grupy uczniów z nauczycielami, którzy przyjechali autokarami zarówno z woj. pomorskiego jak i warmińsko-mazurskiego. Niedziela była już spokojniejsza i to były dobre warunki, by rozwinąć edukacyjne skrzydła…
A o czym opowiadaliśmy? Tym razem skupiliśmy się przede wszystkim na czynnej ochronie sów, opowiadaliśmy o mechanizmie cichego lotu, diecie i wypluwkach sów, roli tych ptaków w przyrodzie oraz promowaliśmy Atlas Sów Polski. Przeprowadziliśmy również konkurs, a nagrodą były 2 egz. albumu Artura Tabora „Sowy Polski”. Książki w ramach naszego projektu, ufundował WFOŚiGW w Gdańsku. Listonosz już niesie je do Pani Marii z Jantaru i Pana Piotra z Gdańska. Gratulujemy! Jesteśmy pewni, że książka będzie cieszyła Wasze oczy. Pani na poczcie wstrzymała aż kolejkę, bo musiała ją przejrzeć. Notabene, na poczcie też się fajnie edukuje hi hi. 🙂

Ekipa edukatorów: Damian Ostrowski, Grzegorz Jędro i Ewelina Kurach dziękuje wszystkim, którzy z takim entuzjazmem rozmawiali z nami o sowach, opowiadali o swoich spotkaniach z nimi, dzielili się obserwacjami. Wielkie podziękowania też dla naszego kolegi, Pawła Szczepaniaka, który wsparł nas podczas edukacji. Dzięki temu mogliśmy złapać chwilkę oddechu.

Zarówno Piknik, jak i działania w ramach naszego projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” sfinansowane były przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio