Pogoda i atmosfera do edukacji na sobotnim  IV Pikniku „Wyspa Przyrodników” na Wyspie Sobieszewskiej ponownie dopisały. Brawa dla organizatorów: Grupy Badawczej Ptaków Wodnych KULING i gospodarzy – Stacji Biologicznej Uniwersytetu Gdańskiego. Jak zawsze – świetna organizacja, uśmiech od ucha do ucha i gościnność! Zawsze to powtarzamy – to jeden z naszych ulubionych pikników edukacyjnych na Pomorzu. 🙂

Nie mogło nas zatem zabraknąć i w tym roku. Pojawiliśmy się ze stoiskiem pn. „Nocne harce sów”.  Skupiliśmy się na gatunkach obserwowanych w tej części Gdańska, choć nie zabrakło przecież pytań i rozmów o innych sowach, zwłaszcza tych najrzadszych. Najbardziej ciekawiły wypluwki, rozmaite głosy sów, ubarwienie kryptyczne, mechanizm cichego lotu. Sporo radości było przy profesjonalnym sprzęcie – słuchawkach i mikrofonie kierunkowym, podczas nagrywania dźwięków, o czym z pasją opowiadał Michał Malawski. Rozmawialiśmy też o prowadzonych przez nas 6-letnich badaniach podczas migracji sów na Mierzei Wiślanej (Akcja Sowy Mierzei), inwentaryzacjach sów i realizowanym już drugi rok projekcie edukacyjnym. Plany edukacyjne na Pomorzu zdradzała koordynator projektu, Ewelina Kurach. A cięgle przybywa chętnych na wieczorne i nocne warsztaty terenowe „SOS dla sów”…  Śledźcie koniecznie nasz profil, gdzie będziemy informowali o kolejnych spotkaniach, które wznawiamy już we wrześniu. Opowiadaliśmy też o stworzonej przez ns internetowej bazie obserwacji sów i dalszych planach wykorzystania tych danych w celu oceny rozmieszczenia i liczebności sów w Polsce. Trzeba przyznać, że pieczątka promująca Atlas Sów Polski zrobiła furorę nie tylko wśród najmłodszych. A odwiedziło nas ok. 280 osób. Sporo mieszkańców Trójmiasta, turystów z innych krańców Polski, ale też z Czech, Słowacji i Niemiec.

Dla najbardziej dociekliwych, osób z pasją odkrywania tajemnic życia sów przygotowaliśmy konkurs. Piękny album „Sowy Polski” Artura Tabora otrzymała pani Joanna z Gdańska. A ileż my mieliśmy wiele radości, obserwując ukradkiem z jaką pasją i błyskiem w oku  przegląda się kolejne strony albumu… Gratulujemy!
Możemy już zdradzić, że kolejny album będzie można wygrać podczas VII „Ptasiego Pikniku” w Krynicy Morskiej (1 października br.).

Nasze stoisko zorganizowane zostało w ramach II edycji projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”, który dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Górek Wsch. z 15 lipca 2017 r.
A tutaj fotorelacja Chronimy Naturę na Wyspie Sobieszewskiej.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio