III Piknik „Wyspa Przyrodników” w Gdańsku – Górkach Wschodnich już za nami… 9.07.2016 r. po raz pierwszy braliśmy udział w akcji edukacyjnej organizowanej przez Stację Biologiczną UG i Grupę Badawczą Ptaków Wodnych KULING. Pogoda, choć w kratkę, nie wystraszyła uczestników i pojawiło się blisko 500 osób. Nieskromnie dodamy, że nasze stoisko było oblegane – jak to ktoś ujął „pospolite sowie ruszenie”. 🙂

Największym zainteresowaniem cieszyło się „Sowie Radio” i zgłębianie tajemnic z życia i zwyczajów sów… Szpony, wypluwki, pióra, głosy oraz budki lęgowe… Konkurs, który ogłosiliśmy też cieszył się popularnością, a wyłonieni szczęśliwcy odchodzili z błyskiem w oku. Gratulujemy!

Atmosfera pikniku u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy sprzyjała zabawie, relaksowi i luźnej atmosferze. Nic dziwnego, że przyciągnęła tylu amatorów poznawania przyrodniczych ciekawostek i tajemnic. Nie pozostaje nam nic innego, jak spotkać się w tym miejscu kolejnego lata.

Zajrzyjcie na nasz profil FB. Polecamy też świetną fotorelację gospodarzy, Stacji Biologicznej UG:
https://www.facebook.com/stacjaug/photos/?tab=album&album_id=1646667112320329

Edukowaliśmy w ramach projektu – Kampania edukacyjna pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio