Stowarzyszenie Ochrony Sów serdecznie zaprasza na szkolenie pt. „Sowy Pomorza – ekologia i ochrona sów”. Jest to pierwsze tego typu szkolenie organizowane w Polsce!!!

Szkolenie adresowane jest do ornitologów mogących obrączkować sowy, przyszłych obrączkarzy, jak również do osób zainteresowanych biorących udział w obozach obrączkarskich, w projektach związanych z czynną ochroną sów i/lub edukacją przyrodniczą.

Szkolenie odbędzie się 11-12 lipca 2015 oku w Stacji Ornitologicznej w Gdańsku (ul. Nadwiślańska 108, Gdańsk – Górki Wschodnie).

Liczba osób ze względu na pojemność sali jest ograniczona (max. 35), tak więc liczyć będzie się kolejność zgłoszeń.

Prelegentami będą: Tomasz Mokwa – kierownik krajowej centrali obrączkowania ptaków, Marian Cieślak – członek SOS, ekspert od ekologii sów, znawca piór, autor wielu publikacji związanych z identyfikacją piór, Krzysztof Kus – członek SOS, koordynator Monitoringu Sów Krajobrazu Rolniczego, Sławomir Rubacha – członek SOS, koordynator Monitoringu Lęgowych Sów Leśnych, kierownik Akcji Sowy Mierzei.

W trakcie szkolenia zapewniamy poczęstunek natomiast obiad jest we własnym zakresie (wspólne wyjście do pobliskiej restauracji). Nocleg za symboliczną kwotę proponujemy w „Drapoliczowej”  leśniczówce (tzw. Piszczku) w której od pięciu lat organizujemy Akcję Sowy Mierzei (Krynica Morska – Przebrno, ul. Wiejska 18). Osoby posiadające namiot prosimy o zabranie ze sobą:). Wieczorem zapewniamy ognisko, sowiarskie rozmowy do rana, mrożące krew w żyłach opowieści.

Zgłoszenia przyjmuje Sławek Rubacha: srubacha1@gmail.com

 

Szkolenie możliwe jest dzięki dofinansowaniu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w wysokości 5000 zł.

Partnerem projektu jest Stacja Ornitologiczna Muzeum i Instytutu Zoologii PAN.

 

Podczas szkolenie będzie możliwość zakupienia książki „Pióra sów Europy” autorstwa Mariana Cieślaka a także zdobycie autografu:).

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio