Wyniki wyszukiwania

Grupa obrączkarska Stowarzyszenia Ochrony Sów – wyniki prac z 2019 roku.

Aktualność

  Od 6 lat w naszym Stowarzyszeniu, działa grupa obrączkarska SOS. Powstała ona podczas naszych prac na Mierzei Wiślanej, gdzie przez kilka lat chwytaliśmy i obrączkowaliśmy sowy podczas jesiennej migracji. Po zakończeniu działalności Akcji Sowy Mierzei, członkowie grupy skupili się (…)

CZYNNA OCHRONA PUCHACZA W NADLEŚNICTWIE ŚWIEBODZIN, WOJ. LUBUSKIE – montaż zabezpieczeń

Aktualność

W grudniu pisaliśmy o naszej akcji dotyczącej montażu platform lęgowych dla puchacza w woj. lubuskim. Cały tekst można przeczytać w „Aktualnościach”. W ostatnią sobotę wróciliśmy w terytorium puchacza, w celu zabezpieczenia ewentualnego lęgu przed drapieżnikami naziemnymi takimi jak kuna leśna, szop pracz. (…)

Czynna ochrona puchacza w nadleśnictwie Świebodzin, woj. lubuskie.

Aktualność

Tak naprawdę, z tym tematem musimy się cofnąć w odległe czasy, kiedy niejeden z nas miał jeszcze bujną czuprynę oraz mieścił się w ubrania rozmiaru L. Kilkanaście lat temu, a może i nawet z 20, w północnej części powiatu świebodzińskiego (…)

Dziękujemy wolontariuszom.

Aktualność

Dzisiaj Święto wolontariatu i Wolontariuszy. Pięknie Ci dziękujemy, że wspierasz Stowarzyszenie swoim czasem, zaangażowaniem i pracą wolontariacką! Pozdrawiamy Cię serdecznie, myśląc o Tobie w ten ważny dzień. Twoje zaangażowanie jest dla nas bardzo ważne i cenne. Codziennie przekonujemy się, że (…)

Lęg uszatki błotnej w woj. łódzkim

Aktualność

W sezonie lęgowym 2019 na łąkach w powiecie łowickim (woj. łódzkie) wykryty został podwójny lęg uszatki błotnej Asio flammeus. Para wyprowadziła je z sukcesem (cn. 2 i 6 pull). Młode zostały zaobrączkowane. Obserwatorzy: Łukasz Matyjasiak, Sławomir Wasiak i Tomasz Przybyliński. (…)

Urlop. Zmiana nr kontaktowego.

Aktualność

Przyszedł czas na zasłużony urlop prezesa, Sławka Rubachy. Dlatego w terminie 19 sierpnia – 4 września br. kontakt tel. w sprawach stowarzyszenia przejmuje Ewelina Kurach, sekretarz Zarządu. Nr tel.: 511-298-539. W tym czasie wszystkie sprawy dotyczące Atlasu Sów Polski też (…)

Kolejne obserwacje syczka w Polsce!

Aktualność

Pod koniec kwietnia dotarło do nas nagranie wraz z prośbą o identyfikację sowy, którą zarejestrowano na południu Polski. Owe nagranie dotyczyło syczka. Okazuje się, że to było jedynie preludium, do kolejnych, znacznie ciekawszych obserwacji. Pod koniec maja, Paweł Wyderka stwierdził pojedynczego samca syczka (…)

Sowy – przekaz online.

Aktualność

Tutaj znajdziesz linki do przekazów online z kamer instalowanych w dziuplach, budkach, na platformach i w innych miejscach lęgowych lub stałego przebywania różnych gatunków sów. Nie tylko krajowych. Listę możemy wspólnie aktualizować. Masz link do podglądu innego gatunku sowy? Podeślij (…)

Puszcza Darżlubska. Konfliktowe plany inwestycyjne.

Aktualność

10 września 2018 roku Wójt Gminy Puck wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla oprotestowanej m.in. przez przyrodników inwestycji pn. „Budowa drogi powiatowej nr 1442G na trasie Celbowo – Brudzewo – Wejherowo” na terenie woj. pomorskiego. Oprócz naszego Stowarzyszenia w procedurze (…)

Kontakt tel. – zmiana.

Aktualność

W terminie 28 sierpnia – 14 września 2018 r. z uwagi na zasłużony urlop Prezesa, zmianie ulega nr kontaktowy z nami. W tym czasie prosimy o kontakt z Sekretarzem Zarządu, Eweliną Kurach – tel. 511-298-539. Adres mailowy bez zmian: sos@sowy.sos.pl (…)

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio