I po zjeździe. Choć w dość kameralnym składzie, jak na sosowskie standardy, to mamy wrażenie, że mimo tego, było to bardzo konstruktywne oraz baaardzo zabawowe spotkanie. Nie od dzisiaj przeca wiadomo, że sowiarze to bardzo wyluzowana ekipa, bez względu na metrykę ;). Jakoś te samotne, długie, nocne wędrówki potem należy odreagować ;). Jednak do konkretów. Spotkaliśmy się w ostatni weekend tj. 6-8 grudnia, w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnym w Rogowie. Pierwszy wieczór to tradycyjnie krótkie prezentacje z przyrodniczych wojaży po świecie. Tym razem przenieśliśmy się do zimowej Kanady oraz wiecznie gorącej Ugandy. Potem to już rozmowy i tańce do białego rana. Po sobotnim śniadaniu rozpoczęła się część „artystyczna”. W tym roku mocno daliśmy nacisk na porady praktycznie, tak więc było o budkach dla sów, o fotopułapkach, o założeniach projektu ochrony sów, o edukacji. W sumie jedynym tematem chwytającym tematykę badawczą były sowy Zielonej Góry. Po obiedzie zaczęły się bardzo poważne tematy, a mianowicie Walne Zebranie Członków SOS. Minęły 4 lata, tak więc pora najwyższa była wybrać nowe władze SOS. Sporo czasu spędziliśmy zatem na sprawozdaniach, dyskusji itp. Kolejnym punktem była zmiana statutu, który tylko jak zostanie zatwierdzony przez sąd, pojawi się na naszej stronie. Jedną z istotnych zmian jest zmiana siedziby Stowarzyszenia z Bodzentyna na Zielona Górę. No i nadszedł ostatni punkt programu, czyli wybory nowych władz. Przewodniczącym Walnego Zebrania został Robert Komorowski, sekretarzem Gosia Pietkiewicz, natomiast w skład komisji skrutacyjnej wchodzili: Marcin Wierzbicki i Artur Nowak. Po, w żaden sposób nie zakłóconych wyborach, zostały wybrane nowe władze SOS na 4letnią kadencję:
ZARZĄD
Sławek Rubacha – prezes
Wojtek Okliński – wiceprezes
Krystian Zwoliński – wiceprezes
Paweł Czechowski – skarbnik
Konrad Łysowski – sekretarz

KOMISJA REWIZYJNA
Aleksander Kos
Paweł Szczepaniak
Dawid Niedbała

W imieniu całego Zarządu chcę podziękować osobom, które przez ostatnie 4 lata pracowały we władzach SOS. W Zarządzie: Ewelina Kurach, Kasia Turzańska-Pietras, Paweł Szczepaniak.
W Komisji Rewizyjnej: Edzia Słomczyńska, Paulina Turowicz.

Uff. Jedynie, co pozostało nam w programie, po tych poważnych tematach, to kolejne tańce do świtu!

Sławek Rubacha

I ja tam byłam , miód i wino piłam
A com widziała i słyszała , za pomocą zdjęć pokazałam :).
Marta „Mysza” Szczypek

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio