26 października 2019 r. o godz. 16:30 startujemy z wyczekiwanym warsztatem przyrodniczo-plastycznym pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka”. Zapraszamy i my i nasz partner, dzięki któremu możemy spotkać się w tajemniczym miejscu w lesie przybranym w jesienne barwy… Za zaproszenie dziękujemy Kościerskiemu Domowi Kultury! Spotkamy się w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w  Kościerzynie przy ul. Strzelnica 2.

Idealne miejsce, by dowiedzieć się, gdzie szukać sów, jak je tropić zgodnie z etyką przyrodniczą, nasłuchiwać ich nocą i obejrzeć film, jak radzą sobie podloty sów opuszczające miejsca, gdzie się wykluły. Nauczysz się, jak postępować, gdy znajdziesz takiego puchatego malucha na ziemi. Czeka tam na nas pewien gatunek sowy – to więcej niż przeczucie edukatora, Eweliny Kurach, z którą się spotkacie… 😉 Na wieczór przyda się latarka, termos z herbatą, przekąska i ciepłe, terenowe ubranie.
Mało atrakcji? Co Ty na to, że do domu wrócisz z własną sową? Pytasz: jak to? A tak, że pod okiem jednego z najlepszych rysowników przyrodniczych, nieludzkiego doktora (ornitologa, dra nauk biologicznych), Michała Skakuja narysujesz sowę jak tra la la! Szykujemy już węgle i profesjonalne materiały plastyczne. Poniżej jego przykładowe prace a więcej pokażemy już w Kościerzynie. I to nie wszystkie niespodzianki na sobotni wieczór….

KONIECZNE ZAPISY: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
Podaj imię nazwisko uczestnika/ów, wiek dziecka i nr tel. i czekaj na potwierdzenie zgłoszenia.
Zapraszamy 20 osób – rodziny z dziećmi od 7 lat i wszystkich, którzy marzą o niesztampowym sobotnim wieczorze!

Tutaj plakat informacyjny.
Tutaj ogłoszenie na FB

Edukacja z projektu „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka. Tropimy nocą sowy”. Finansowanie z VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco, Tesco (Polska) Sp. z o.o. oraz środków własnych stowarzyszenia i koordynatora projektu.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio