W 2019 roku IX edycja Ptasiego Pikniku w Krynicy Morskiej przypadła na 5-6 października. Wzorem poprzedniego sezonu, edukowaliśmy tylko w niedzielę. Prognozy pogody wróżyły mały armagedon, ale na szczęście i osłabły i przesunęły się dopiero na popołudnie i wieczór.

Edukowaliśmy w ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. W tym roku stoisko obstawili Dariusz Górecki i Ewelina Kurach. Edukowaliśmy głównie w zakresie zagrożeń antropogenicznych dla sów i innych ptaków oraz sposobów minimalizowania szkód w środowisku. Podawaliśmy przykłady takich działań zarówno z kraju, Europy, jak i Ameryki Płn. Wybór nieprzypadkowy, bo stoisko dzieliliśmy ze Stowarzyszeniem Wspierania Inwestycji Przyjaznych Pta.com. Nie oddalając się zbytnio, można było zdobyć więcej wiedzy z zakresu działalności m.in. tej organizacji.

Niedzielny tłum optymalny. Głownie z powodu pogody, która wypłoszyła część gości. Przez dwa dni wg szacunków organizatorów  (Nadleśnictwa Elbląg i Stowarzyszenia Drapolicz) piknik odwiedziło około 1,5 tys. osób. A ile ptaków policzyli koledzy na wieży Pirat? 50 tys. ptaków, a dominowały: grzywacze (ponad 21 tys. os.), bogatki (10 tys. os.), mysikróliki i modraszki.

Tekst: Ewelina Kurach

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio