Dwa tygodnie temu wypuściliśmy z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie ich siedmiu pacjentów, puszczyki Strix aluco. Przyszedł czas na młodą uszatkę Asio otus. To jeden pretekst. Drugi jest taki, że Ostoja ma nowego podopiecznego, puchacza Bubo bubo. Historia tego ptaka jest długa i zagadkowa, a pewnie tylko Sherlock Holmes mógłby nam pomóc ją rozwikłać…. Ale o puchaczu będzie osobny post. Trochę go podleczą, podejmiemy kolejne decyzje. Tymczasem do sedna: co w trawie piszczy?

13 września 2019 r. (piątek) na przekór wróżbitom, którzy przepowiadają nieszczęśliwe zakończenia, na wolność planujemy wypuścić uszatkę. Z tej okazji organizujemy warsztat edukacyjny pn. „SOS dla sów”. To trzecia taka okazja na przestrzeni ponad 3 lat realizacji projektów edukacyjnych na Pomorzu. Nie wybieraliśmy miejsca na warsztat na terenie województwa. Miejsce wybrało się samo. Ptaka nie będziemy nigdzie transportować. Idealne miejsce jest tuż za ośrodkiem, w Pomieczynie Hejtus
(ul. Słupia 30c). To urokliwa wioska na Pojezierzu Kaszubskim. Ośrodek rehabilitacyjny znajdziecie nie tylko po tablicy informacyjnej, ale pierwsze, co dostrzeżecie to sklepienie woliery rozlotowej. Tam właśnie trafił sowi pacjent, by poćwiczyć mięśnie skrzydeł i oswoić się z okolicą przed odlotem. Ładny widok ma na okolicę.
Warsztat poprowadzi Ewelina Kurach, koordynator projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Z warsztatem startujemy o godz. 18:00 i potrwa on do 21:00. Ekipa Ostoi ugości nas jednak już godzinę wcześniej i rozpali grill, abyśmy mogli spędzić chwilę na trawie. Przyda się taka chwila relaksu, bo te dwa tygodnie są bardzo pracowite. Więcej nie zdradzimy ale trzymaj kciuki – mocno i długo!

Weź ze sobą przekąski na grilla, termos, koc. Na warsztat lornetkę, notes (będzie pamiątkowy sowi stempel)
i koniecznie latarkę. O zmierzchu ruszymy do lasu, więc strój terenowy obowiązkowy. Może się nam poszczęści
i usłyszymy puszczyka?

Warsztat „SOS dla sów” – dzięki dotacji – jest bezpłatny, ale… Chcemy zrobić więcej dobrego i z uśmiechem wystawimy puszkę na dobrowolne datki na leczenie oraz myszy, szczury i kurczaki dla puchacza.
NA WARSZTAT OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Informacje również na FB – tutaj.
Plakat informacyjny do pobrania tutaj.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio