Startujemy z edukacją przyrodniczą dla mieszkańców Sopotu,
w tym rodzin z dziećmi, studentów i studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Poniżej, chronologicznie, uzupełniać będziemy wydarzenia terenowe i stacjonarne, na które serdecznie zapraszamy. Wydarzenia warsztatowe (grupy 15-25 osobowe), konieczne są zapisy.

A wszystko to z projektu edukacyjnego pn. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!” realizowanego przez Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie. Nasze stowarzyszenie jest partnerem projektu. Dofinansowała nas Gmina Miasta Sopot.

ZAPRASZAMY NA:

  • Wieczorny warsztat przyrodniczy „Nastaw uszy na sowy!” – 11.10.2019 r., godz. 19:00-21:00. Spotkanie przez Urzędem Miasta. Więcej tutaj. Konieczne zapisy! BRAK MIEJSC.
  • Dzień jeża! Świętujemy go już 08.11.2019 r. i spotykamy się o 14:00 w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie. Wiele o jeżach i najważniejsze – budujemy z półfabrykatów 10 budek dla zimujących jeży. Pojadą do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja, ale dwie staną na terenie Sopotu. Znaleźliśmy im bezpieczne ogrody. Więcej tutaj. Konieczne zapisy!
    Plakat do pobrania tutaj. BRAK MIEJSC.
  • Warsztat o dokarmianiu zimujących ptaków, w tym wodno-błotnych z samodzielnym przygotowaniem kul tłuszczowych dla naszych skrzydlatych przyjaciół. Zapewniamy składniki do kul. Miejsce: Sopot Kamienny Potok (dokładną lokalizację podamy zarejestrowanym uczestnikom). Termin: 15.11.2019 r., godz. 10:30-13:30. Zapraszamy dzieci (od lat 7) od opieką dorosłych i osoby indywidualne. Grupa do 25 osób. Konieczne zapisy. BRAK MIEJSC.
  • Spacer ornitologiczny w Sopocie po plaży, na molo i po parku. Spotkanie 23 listopada 2019 r. o godz. 10:30 przy Zatoce Sztuki (Aleja Mamuszki 14). Opowiemy o zimujących ptakach wodnych, znakowaniu ptaków, jego roli i spędzimy czas przy lunecie. Opowiemy też, jakie ptaki z obszarów nadmorskich najczęściej trafiają do Ostoi i z jakiego powodu. Weź lub pożycz na spacer lornetkę. Więcej tutaj. Konieczne zapisy: leszek.damps@tlen.pl
  • Spacer ornitologiczny po miejskim parku, plaży i na molo. Spotkanie 16 listopada 2019 r. o godz. 10:30 przy Zatoce Sztuki (Aleja Mamuszki 14). Opowiemy o zimujących ptakach wodnych, znakowaniu ptaków, jego roli i spędzimy czas przy lunecie. Opowiemy też, jakie ptaki z obszarów nadmorskich najczęściej trafiają do Ostoi i z jakiego powodu. Weź lub pożycz na spacer lornetkę. Więcej tutaj. Zapisy: leszek.damps@tlen.pl
    SPACER PRZEŁOŻONY NA 23.11.2019, godz. 10:30.

Kontakt do koordynatora projektu, Eweliny Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio