„Podloty, wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Finiszujemy już z tym projektem edukacyjnym. Na jego zakończenie, w Gdańsku Oliwie ostatnie dwa bezpłatne wydarzenia, czyli wieczorno-nocne gry terenowe z nasłuchami sów. Gry dla rodzin, również z dziećmi w różnym wieku. Dla tych, którzy mają ochotę na aktywny, niecodziennie spędzony czas w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym i lubią nastawiać uszy…Pobawimy się, poznamy las o zmierzchu, tajemnice z życia sów i potropimy je w Gdańsku Oliwie. Nauczysz się postępowania z podlotami sów i innych ptaków. To będzie czas na dla Ciebie, dla Twojej rodziny. Czas na wspólne gry, zagadki i podglądanie przyrody.
Spotykamy się przy Okręgowym Urzędzie Miar przy ul. Polanki 124C (parking na tyłach budynku). Start o godz. 20:00, a po skończonej grze (ok. 2,5 godz.) dla chętnych dłuższe nasłuchy puszczyków. Wrócimy, kiedy zechcemy. Grę poprowadzi Ewelina Kurach – doświadczony edukator przyrodniczy, która z pasją wciąga w sowi świat…

ZAPRASZAMY NA DWIE EDYCJE GIER:

  • 12 lipca 2019 r. (piątek), start godz. 20:00
    Rodziny z dziećmi w wieku 4-10 lat.
    Wydarzenie na FB tutaj.
  • 13 lipca 2019 r. (sobota), start godz. 20:00
    Osoby indywidualne, rodziny z dziećmi od 9 roku życia.
    Wydarzenie na FB tutaj.

Co potrzebujesz? Latarkę, wygodne obuwie i odzież terenową, przekąskę i napój, ołówek (a dzieci kredki), podkładkę, by wygodnie rysować lub pisać. Apaszka lub szalik na oczy do zabaw też się przyda.

KONIECZNE ZAPISY: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Zapisz się, podając liczbę osób (wiek dzieci) i nr tel. kontaktowego. Czekaj na potwierdzenie udziału i trzymaj kciuki za dobrą pogodę, abyśmy nie musieli z jej powodu zmieniać terminu. Liczba miejsc ograniczona (20 os.).

Udział bezpłatny! Chcemy jednak zrobić więcej dobrego – przyjdziemy z puszką na dobrowolne datki na leczenie puszczyków, uszatek i pójdźki, które są pod opieką Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA w Pomieczynie. Aktualnie jest 9 sów, a to tylko skromna część dzikich pacjentów. Samo wyżywienie – bez kosztów leczenia – tej sowiej zgrai to koszt 50 zł/dzień. Razem możemy więcej. Chcemy wspomóc Ostoję w najtrudniejszym momencie, bo pracy mają taki sam ogrom, co rachunków za leki, środki opatrunkowe i czystości, specjalistyczny pokarm itd.

Gry terenowe i projekt realizujemy dzięki pozyskanym środkom z V edycji Programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. Pomysł i koordynacja projektu – Ewelina Kurach.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio