Choć w ciszy pracowni artystycznej, mieszkań i w lasach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, to jednak tętni coś życiem… To projekt edukacyjny pn. „Podloty wypluwki i szlara… Tropimy sowy nocą od zaraz!”. Grant w
wysokości 5 tys. zł na realizację projektu wygraliśmy w ramach V edycji Programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco. Projekt realizowany jest w Gdańsku Oliwie.

Już za kilka dni startujemy z pierwszą wieczorną grą terenową skierowaną dla przedszkolaków lub uczniów szkół podstawowych. Dosłownie w ciągu kilku minut znaleźliśmy chętnych do udziału. W grze udział weźmie klasa ze Szkoły Podstawowej nr 70 w Gdańsku. Mamy dla nich kilka niespodzianek i nie wszystkie zdradzimy….

Zdradzić jednak możemy, że spełniła się kolejna śmiała wizja Eweliny Kurach. Marzenie spełnia się dzięki dotacji, o którą w konkursie walczyła przez 3 miesiące. I tym sposobem podczas edukacyjnych gier i zabaw, zwłaszcza nocnych pojawi się… uszatka! Mamy przepiękną, autorską maskę tej sowy. Wykonała ją dla nas Pani Teresa Gomoła – właścicielka firmy TenArt Rękodzieło. Pracy przy tym był ogrom! Zwłaszcza, że Pani Teresa zadbała dosłownie o każdy szczegół, od błysku w spojrzeniu uszatki po kwestie użytkowe maski. Efekt końcowy przerósł najśmielsze oczekiwania. Tylko nieliczni widzieli pierwszy etap produkcyjny maski i miny mieli wówczas nietęgie. Teraz wytrzeszczają oczy. Pierwsza próba w terenie, podczas rowerowej wycieczki za nami. Kierowcy samochodów zwalniali, by przyjrzeć się, cóż to za cudo stoi wśród ogłowionych wierzb… Na szczęście obyło się bez kolizji z uszatką. Wniosek: próba generalna udana! 🙂
Zdjęcie uroczemu modelowi zrobiliśmy w jednym z gdańskich parków, w rewirze pary uszatek.

A co jeszcze w planach projektu?

  • dwie edycje wieczorno-nocnych gier edukacyjnych dla rodzin z dziećmi, czy półkolonistów;
  • spotkanie warsztatowe z wyjściem na nasłuchy podlotów sów.

Ogłoszeń o wydarzeniach szukajcie m.in. na naszym FB.

Pomysł i koordynacja projektu – Ewelina Kurach. Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio