W maju 2019 roku razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Pomieczynie (powiat kartuski, woj. pomorskie) złożyliśmy wspólną ofertę na II Otwarty konkurs na zadania z zakresu edukacji ekologicznej dla Gminy Sopot na 2019 rok. Nieoficjalne wyniki poznaliśmy, ale czekaliśmy na publikację pełnej decyzji. I co?

Tak, mamy to! Od 22 lipca do 23 grudnia br. będziemy wspólnie
z Fundacją realizowali projekt pn. „W trosce o dzikość – pomagaj z głową!”. Wnioskowaliśmy o dotację w kwocie 9.990,00 zł i dostaliśmy 100%! Jakby tego było mało, komisja konkursowa przyznała 14,5 na 15 pkt. Wyniki konkursu tutaj.

Z Ostoją współpraca kwitnie od jakiegoś czasu. Główne na gruncie weterynaryjnym, konsultacji czy małych akcji edukacyjnych. Bywa, że jesteśmy na łączach nawet w późnych, nocnych godzinach. I co najważniejsze – zawsze możemy liczyć na ich pomoc i wsparcie. I na takim przyjaznym gruncie powstają właśnie nowe pomysły. A teraz przed nami nowe przedsięwzięcie. Sporo ciężkiej ale fajnej i pożytecznej pracy, która jest naszą misją.
Co zaplanowaliśmy w projekcie?

  • wykonanie materiałów edukacji zgodnie z zasadą „zero waste” (a co to będzie, tego jeszcze nie zdradzimy);
  • warsztat z budowaniem bud dla zimujących jeży, które w większości trafią do Ośrodka Ostoja;
  • warsztat terenowy poświęcony sowom obszarów miejskich i postępowania z podlotami z nasłuchami puszczyków;
  • 2 warsztaty terenowe m.in. o migrujących i zimujących ptakach (głównie wodno-błotnych), kształtujące prawidłowe nawyki dokarmiania, uczące prawidłowej oceny kondycji zdrowotnej i udzielania pierwszej pomocy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa dla dzikich zwierząt i ludzi oraz znaczenia znakowania ptaków i zbierania wiadomości powrotnych z zaobrączkowanych ptaków;
  • 20 stacjonarnych spotkań z przedszkolakami i uczniami;
  • 3 warsztaty stacjonarne o wędrówkach, znakowaniu i dokarmianiu ptaków z przygotowaniem zdrowych mieszanek dla naszych skrzydlatych przyjaciół.

Koszt kwalifikowany projektu: 15.370,00 zł, z czego dotacja stanowi 65%.  Wkład własny finansowy naszego stowarzyszenia w projekt: 180,00 zł. Wkład własny niefinansowy (wycenione prace wolontariackie koordynatora projektu) łącznie: 3.680,00 zł.

Autor i koordynacja projektu: Ewelina Kurach. Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Z ramienia Fundacji Ostoja informacji w sprawie projektu udziela Aleksandra Mach.
Kontakt: biuro@ostoja.gda.pl

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio