Długie dni, krótkie noce, lato… Wakacje, dzieci biegające po swoich wioskach… Kurz pod stopami a czasami brak pomysłów, co ze sobą zrobić w takie dni. Warto zagospodarować ten czas pożytecznie i z pomysłem. Warto wyjść z inicjatywą i skrzyknąć mieszkańców. Pomysł już był. Teraz znalazły się środki, więc szybka decyzja i działamy.
Spakujemy rumaka i pojedziemy! Tym razem na Kujawy, do małej wioski w gminie Sicienko (woj. kujawsko-pomorskie). Z niektórymi jej mieszkańcami mieliśmy już przyjemność się poznać podczas dość spontanicznego spotkania w sierpniu ubr.
Co szykujemy? Wieczór „SOS dla sów”, czyli… kino pod chmurką z projekcją filmu o sowach. Będą gry, zabawy, kolorowanki. Będziemy edukowali o sowach, innych ptakach czy ssakach zamieszkujących nasze budynki, o ich ważnej roli w przyrodzie, potrzebie ochrony. O tym jak bardzo pomagają człowiekowi i jak bardzo są niedoceniane. Pogaduchy o przyrodzie, działaniach naszego stowarzyszenia. No i oczywiście wieczorne nasłuchy sów.
Kiedy: 5 lipca 2019 r. od godz. 19:30 do 22:30, ale jak będzie potrzeba – zostaniemy nawet i do świtu, nasłuchując ptaków o nocnej aktywności.
Gdzie? Teresin, gm. Sicieno, pow. bydgoski.
Czego potrzebujesz: kocyka, by przysiąść na ziemi, wygodnego ubrania i butów, latarki, kredek, ołówka, jakiejkolwiek podkładki do wygodnego rysowania, apaszki lub szalika do gier, napoju i prowiantu, by nie burczało w brzuszku i dobrego humoru. Jeśli zapomnisz o tym ostatnim, poradzimy coś na to!
Kto? Spotka się z Wami Ewelina Kurach, koordynator projektu. Na pewno przyjedzie też gość specjalny…
Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Plakat do pobrania tutaj

Jeśli spadnie deszcz lub pogoda spłata nam innego psikusa – mamy alternatywę. Spotkamy się w świetlicy wiejskiej, którą udostępni nam Pani Danuty Trelińskiej.

Wielkie podziękowania dla Magdy Konopińskiej, która na miejscu dwoi się i troi, pomagając nam w organizacji tego spotkania. To dziewczyna, która niespełna rok temu rozpoczęła świetną akcję ratowania młodych płomykówek. Pisaliśmy o tym i my i Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt Ostoja w Pomieczynie, gdzie ptaki trafiły po dalszą opiekę. Magda będzie naszym gościem specjalnym i wspólnie opowiemy o tamtej akcji i ciągu dalszym historii płomykówek.

Edukację finansujemy z dotacji otrzymanej z IV Programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco i ze środków prywatnych edukatora.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio