2-3 marca 2019 roku przeprowadziliśmy pierwsze 2-dniowe odpłatne szkolenie pn. „Sowy Polski”. Z różnych zakątków kraju zebrała się 11-osobowa grupa edukatorów przyrodniczych i tych, którzy właśnie rozpoczynają nową przyrodniczą przygodę w swoim życiu. Szkolenie odbyło się w Gdańsku Oliwie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Bazę szkoleniową mieliśmy w kopule Leśnej Bazy Wilczek.

Program szkolenia stworzyły i prowadziły szkolenie: Ewelina Kurach ze Stowarzyszenia Ochrony Sów i Katarzyna Rosińska z Leśnej Bazy Wilczek. Pomysł na alternatywną edukację w tym temacie wykluł się w ich głowach rok temu.

Program szkolenia był napięty, różnorodny a warsztaty prowadziłyśmy zarówno za dnia, jak i pod osłoną nocy. Łącznie 15 godzin warsztatów stacjonarnych i terenowych, których celem było nie tylko poszerzenie wiedzy o sowach, również praktycznej, ale przede wszystkim przekazania tej wiedzy w formie eksperymentów, zabaw, gier czy działań plastycznych. Pracowałyśmy bardzo intensywnie a co najważniejsze, z równym zapałem nasi uczestnicy włączyli się w nasze warsztaty. Ich zaangażowanie, zwłaszcza w gry terenowe było dla nas wielką nagrodą – było pełne dziecięcego entuzjazmu i radochy na twarzach. Ubłoceni, zmęczeni i… Cóż, nie ma lepszej nagrody za pracę niż usłyszane zdanie: „Wielki szacun! Nie wiedziałem, że można tak edukować… Bawiłem się jak dzieciak.”.

Chcesz żebyśmy przyjechały ze szkoleniem w Twój region, do Twojego miejsca pracy (nadleśnictwa, parku krajobrazowego czy narodowego, szkoły czy centrum edukacji przyrodniczej) – skontaktuj się z nami. Przedstawimy nasz program lub dostosujemy go do Twoich indywidualnych potrzeb.
Z ramienia Stowarzyszenia osobą do kontaktu jest Ewelina Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl.
Z ramienia Leśnej Bazy Wilczek, Katarzyna Rosińska: szkolenie.sowy@gmail.com.

 

Fotorelacja.

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio