Zaroiło nam się na Pomorzu ofertą bezpłatnych warsztatów
w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych
i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Jeśli tylko pogoda dopisze i nie dosięgną nas żadne losowe przypadki, wszystko wskazuje, że projekt będziemy mogli zamknąć przed zaplanowanym terminem.

 

Otwórz zatem swój kalendarz i sprawdź, kiedy możesz przyjechać? 🙂 Specjalnie dla Ciebie podsumowaliśmy nasz edukacyjny harmonogram. To już ostatnie warsztaty organizowane w tej edycji projektu. Oferta jest bezpłatna, skierowana do różnych grup wiekowych. Głównie do osób indywidualnych, rodzin z dziećmi ale też do małych, zorganizowanych grup. Szczegóły znajdziecie w opisach poszczególnych wydarzeń. Wszystkie odbywają się na terenie woj. pomorskiego. Zapraszamy zatem na stacjonarno – terenowe warsztaty „SOS dla sów” połączone z nasłuchami tych ptaków:

 • 7 marca 2019 r. (godz. 17:15 – 20:30) do Mojusza (gmina Sierakowice) na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
 • 16 marca 2019 r. (godz. 18:00 – 21:00) do Kartuz. Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
  Uwaga! Ze względu na to, że Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuza w przeddzień odmówiło udostępnienia sali edukacyjnej, nastąpiła zmiana miejsca i godz. spotkania. Spotykamy się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach przy ul. Mściwoja II 28A.
 • 18 marca 2019 r. (godz. 16:00 – 19:00) do Miłoradza (powiat malborski). Warsztaty poświęcone przede wszystkim pójdźce i jej ochronie poprowadzi Karol Niemiec i Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
 • 20 marca 2019 r. (godz. 17:30 – 20:30) do wsi Charzykowy (gmina Chojnice). Warsztaty poprowadzi Grażyna Jaszewska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
  Szczegóły tutaj.
 • 22 marca 2019 r. (godz. 18:00 – 21:30) do wsi Buszkowy Dolne (gmina Kolbudy). Warsztaty poprowadzi Michał Malawski.
  Szczegóły tutaj.
 • 29 marca 2019 r. (godz. 19:15 – 22:30) Gdynia Kolibki i ścieżka edukacyjna rez. przyrody Kępa Redłowska (gm. Gdynia). Warsztaty skierowane są do licealistów przyrodniczych kół zainteresowań pod opieką nauczycieli (grupy zorganizowane). Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach.

Możemy już zapowiedzieć, że na przełomie marca i kwietnia na terenie Gdyni odbędą się ostatnie warsztaty w ramach tej edycji projektu. Zgłosili się do nas nauczyciele z uczniami ze szkolnych licealnych kół przyrodniczych z Sopotu i Gdyni i warsztat ten będzie przygotowany specjalnie dla nich. Przewidujemy grupę 20-25 osobową. Jeśli zostaną wolne miejsca na pewno ogłosimy nabór (śledźcie nas na FB).

Trzeba też wspomnieć, że bierzemy udział w kolejnych dwóch dużych inicjatywach edukacyjnych.

 • 15 marca 2019 r. (17:30 – 20:30) na zaproszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach prowadzimy szkolenie pn. „Sowy w sąsiedztwie” skierowane dla nauczycieli przyrody, biologii i edukatorów przyrodniczych. Szkolenie poprowadzą: Ewelina Kurach i Edyta Słomczyńska.
  Szczegóły tutaj.
  EDIT z dn. 13 marca: Z przyczyn niezależnych od nas, organizator odwołał szkolenie.
 • 21 marca 2019 r. (08:00 – 14:00) na zaproszenie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku działającego w strukturach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przyłączyliśmy się do ciekawej formy edukacyjnej – „gry obiektowej”. Impreza ma tytuł „Otwarcie na wiosnę” również dlatego, że CIEE otwiera swoją nową siedzibę.  Zapraszamy klasy IV-VIII SP, Gimnazjum i szkoły średnie. Grę „SOS dla sów” poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.

Kontakt do koordynatora projektu, Eweliny Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

A czego możesz się spodziewać? – patrz fotozajawka… 🙂

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio