Zaroiło nam się na Pomorzu ofertą bezpłatnych warsztatów
w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych
i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.
Jeśli tylko pogoda dopisze i nie dosięgną nas żadne losowe przypadki, wszystko wskazuje, że projekt będziemy mogli zamknąć przed zaplanowanym terminem.

 

Otwórz zatem swój kalendarz i sprawdź, kiedy możesz przyjechać? 🙂 Specjalnie dla Ciebie podsumowaliśmy nasz edukacyjny harmonogram. To już ostatnie warsztaty organizowane w tej edycji projektu. Oferta jest bezpłatna, skierowana do różnych grup wiekowych. Głównie do osób indywidualnych, rodzin z dziećmi ale też do małych, zorganizowanych grup. Szczegóły znajdziecie w opisach poszczególnych wydarzeń. Wszystkie odbywają się na terenie woj. pomorskiego. Zapraszamy zatem na stacjonarno – terenowe warsztaty „SOS dla sów” połączone z nasłuchami tych ptaków:

 • 7 marca 2019 r. (godz. 17:15 – 20:30) do Mojusza (gmina Sierakowice) na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
 • 16 marca 2019 r. (godz. 18:00 – 21:00) do Kartuz. Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
  Uwaga! Ze względu na to, że Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuza w przeddzień odmówiło udostępnienia sali edukacyjnej, nastąpiła zmiana miejsca i godz. spotkania. Spotykamy się w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości w Kartuzach przy ul. Mściwoja II 28A.
 • 18 marca 2019 r. (godz. 16:00 – 19:00) do Miłoradza (powiat malborski). Warsztaty poświęcone przede wszystkim pójdźce i jej ochronie poprowadzi Karol Niemiec i Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.
 • 20 marca 2019 r. (godz. 17:30 – 20:30) do wsi Charzykowy (gmina Chojnice). Warsztaty poprowadzi Grażyna Jaszewska z Zaborskiego Parku Krajobrazowego.
  Szczegóły tutaj.
 • 22 marca 2019 r. (godz. 18:00 – 21:30) do wsi Buszkowy Dolne (gmina Kolbudy). Warsztaty poprowadzi Michał Malawski.
  Szczegóły tutaj.

Możemy już zapowiedzieć, że na przełomie marca i kwietnia na terenie Gdyni odbędą się ostatnie warsztaty w ramach tej edycji projektu. Zgłosili się do nas nauczyciele z uczniami ze szkolnych licealnych kół przyrodniczych z Sopotu i Gdyni i warsztat ten będzie przygotowany specjalnie dla nich. Przewidujemy grupę 20-25 osobową. Jeśli zostaną wolne miejsca na pewno ogłosimy nabór (śledźcie nas na FB).

Trzeba też wspomnieć, że bierzemy udział w kolejnych dwóch dużych inicjatywach edukacyjnych.

 • 15 marca 2019 r. (17:30 – 20:30) na zaproszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach prowadzimy szkolenie pn. „Sowy w sąsiedztwie” skierowane dla nauczycieli przyrody, biologii i edukatorów przyrodniczych. Szkolenie poprowadzą: Ewelina Kurach i Edyta Słomczyńska.
  Szczegóły tutaj.
  EDIT z dn. 13 marca: Z przyczyn niezależnych od nas, organizator odwołał szkolenie.
 • 21 marca 2019 r. (08:00 – 14:00) na zaproszenie Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku działającego w strukturach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych przyłączyliśmy się do ciekawej formy edukacyjnej – „gry obiektowej”. Impreza ma tytuł „Otwarcie na wiosnę” również dlatego, że CIEE otwiera swoją nową siedzibę.  Zapraszamy klasy IV-VIII SP, Gimnazjum i szkoły średnie. Grę „SOS dla sów” poprowadzi Ewelina Kurach.
  Szczegóły tutaj.

Kontakt do koordynatora projektu, Eweliny Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

A czego możesz się spodziewać? – patrz fotozajawka… 🙂

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook35Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio