Wiosna. W tym roku sowia wiosna nastała wcześniej. Zaskoczyła nawet nas podlotami uszatek wcześniej niż można było się tego spodziewać…
W dniu rozpoczęcia kalendarzowej wiosny, 21 marca 2019 roku wsparliśmy wolontariatem ważne wydarzenie na Pomorzu.
Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej w Gdańsku otworzyło swoją nową siedzibę na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i tego dnia zorganizowało „Otwarcie na wiosnę”.
Przeczytasz o tym tutaj.
Dwa dni wcześniej, 19 marca, podobna impreza edukacyjna zorganizowana była dla przedszkolaków i najmłodszych uczniów szkół podstawowych. O niej – „Na tropie wiosny” przeczytasz tutaj.
 
„Otwarcie na wiosnę” podsumowuje Ewelina Kurach, która zorganizowała warsztaty na tę okazję i edukowała z ramienia naszego Stowarzyszenia:
– Jest moc! Jest wreszcie duża przestrzeń do edukacji. Nowa siedziba ma ponad 400 metrów kwadratowych powierzchni. Jest super czytelnia, gdzie można przycupnąć w fotelu z książką, popracować albo pogapić się przez okna. A za nimi, dosłownie po drugiej stronie ulicy piękna pomorska buczyna. Z sąsiadami, puszczykami. Za oknem duży karmnik, gdzie zimą przeprowadzana jest „Akcja karmnik”.  Z ekipą Centrum współpracuję już 15 lat i takie miejsce do wspólnych działań było również moim wielkim marzeniem. Logistyka dzisiejszej imprezy „Otwarcie na wiosnę” była sporym wyzwaniem. Ponad 6h intensywnej edukacji. Przyszło i przyjechało 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i liceów. Huczało niczym w ulu w gorący, parny dzień… Taka euforia i edukacyjna wrzawa, że  – jak wieść niesie – nikt nie dostrzegł wałęsającej się koło karmnika Marzanny… Doniosły nam o tym szpaki i bogatki buszujące w karmniku. 😉 Jak ktoś słusznie podsumował: „Nocne zwierzaki rządzą w edukacji!” Chiropterolodzy też nie mogli szybko wyjść ze swojej zaaranżowanej piwnicy. Było super! Nie mogło mnie tutaj zabraknąć w taki dzień. Dzięki za współpracę i wspólną pyszną kawę po. A innych zachęcam do zaglądania tutaj, również przy okazji spacerów po okolicznych szlakach, wolontariatu i współpracy z CIEE.Nowa siedziba CIEE to jedna z czterech inwestycji Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Projekt „EDUKACJA DLA PRZYRODY” realizowano w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków EFRR. A wszystko w partnerstwie z WFOŚiGW w Gdańsku, który wspiera również  nasze sowiarskie działania edukacyjne na Pomorzu  Odkrywajcie z ekipą CIEE, co w trawie piszczy
Pracownikom Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej gratulujemy nowej przestrzeni do pracy. Pozdrawiamy.
Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio