Warsztat edukacyjny „SOS dla sów” przeprowadzony w dniu
16 listopada 2018 roku w Czarnem (pow. człuchowski) na długo pozostanie w pamięci naszego edukatora, Damiana Ostrowskiego. Wszystko za sprawą przesympatycznej atmosfery panującej w trakcie spotkania oraz niezwykłego lasu, jakim jest rezerwat przyrody „Cisy w Czarnem”. Podczas obu części spotkania – teoretycznego i terenowego – uczestnicy warsztatu byli bardzo aktywni. Pomimo, że pogoda w trakcie nocnego spaceru po lesie nie była „podręcznikowa” i nie udało się usłyszeć puszczyka, na którego wszyscy bardzo liczyli, to i tak chwile spędzone na świeżym powietrzu należy uznać za udane. Ale trafiła się też smutna refleksja… W trakcie lustracji terenu przed warsztatami, nasz edukator miał okazję porozmawiać z osobą wykonującą czynną ochronę cisów w rezerwacie. Z tej rozmowy niestety wysnuwa się jedna smutna informacja – pomimo pięknej pogody, jaka uraczyła nas jesienią tego roku, jedyną osobą (oczywiście poza ww. pracownikiem pracującym codziennie od prawie miesiąca), która odwiedziła tak magiczne miejsce był… Damian, nasz edukator. Szkoda, że właściwie nikt nie korzysta z uroku tak wspaniałego miejsca. Korzystając więc z okazji zachęcamy do wstąpienia na ścieżkę przyrodniczą w rezerwacie, aby podziwiać piękno tego wyróżniającego się w całej okolicy lasu.
W warsztatach udział wzięło 18 osób.

Składamy szczególne podziękowania dla Pani Natalii Puzyr za pomoc w zorganizowaniu spotkania i wszystkich pracowników Biblioteki Publicznej w Czarnem, dzięki którym uczestnicy spotkania mogli poczuć się jak we własnym domu. 🙂

Spotkanie warsztatowe zorganizowaliśmy w ramach III edycji projektu pn. „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku i własnych Stowarzyszenia.

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1,5% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1,5% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio