Licze (pow. kwidzyński) wpadło do kalendarza projektowego niczym pajączek na babim lecie… Nie przeliczyliśmy się, było świetnie! W piątkowy wieczór (19 października 2018 roku) spotkaliśmy się  z grupą uczniów Szkoły Podstawowej, ich rodziców i nauczyciela. Teren wprost obłędny pod względem siedliskowym i obiecujący w sowy. Wrócimy tam wiosną!
Już nie liczymy, które to warsztaty „SOS dla sów” w ciągu ostatniego 2,5 roku, ale na pewno pierwsze, gdzie prawie wszyscy uczestnicy zapomnieli o latarkach. Tym większe zaskoczenie, że
w niemal egipskich ciemnościach nikt nie zwiał z poniemieckiego cmentarza hi hi… Warsztaty były też dobrą lekcją, że warto być cierpliwym. Dwukrotnie odezwała się samica puszczyka Strix aluco. Niektórzy – co prawda – mieli nadzieje na zobaczenie sowy, ale po warsztatach wiedzą już, gdzie i jak szukać śladów obecności tych ptaków. Polecamy zatem samodzielne wieczorne i nocne wyprawy. A nasza wspólna obserwacja już jest zapisana w Atlasie Sów Polski.

Podziękowania dla Oli Czajkowskiej-Miś za ciepłe przyjęcie i pomoc w organizacji spotkania.

Warsztaty prowadziła koordynator projektu, Ewelina Kurach. Jeśli chcecie zaprosić nas do siebie, kontaktujcie się mailowo: ewelina.kurach@sowy.sos.pl
Niebawem zaprosimy na kolejne dwa spotkania terenowe „SOS dla sów”, które prowadzone będę przez Damiana Ostrowskiego i Michała Malawskiego.

Warsztaty „SOS dla sów” zorganizowano w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” dofinansowanego przez WFOŚiGW w Gdańsku.

Zdjęcia: Aleksandra Czajkowska-Miś.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio