Pamiętacie, jak w marcu zapowiadaliśmy, że III edycja projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” będzie wyjątkowa pod względem nowości w materiałach edukacyjnych? Obiecywaliśmy i słowa dotrzymaliśmy. Nie ma, że obiecanki – cacanki… Są stemple z sowami, które robią furorę, gdziekolwiek się z nimi pojawimy. Lada chwila będziemy mieli nowe zakładki do książek z płomykówką. Za kilka dni pokażemy coś, z czego bardzo się cieszymy, a co mieli okazję zobaczyć ci, którzy odwiedzili nasze stoisko edukacyjne na piknikach „Wyspa Przyrodników” i „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować”.
Dzisiaj chwalimy się tablicami edukacyjnymi z sowami gniazdującymi w naszym kraju. Marzyły nam się od dawna. Wykonane zostały na sklejce, w skali 1:1 (obrazują przeciętną wielkość samic). Długo zastanawialiśmy się nad techniką wykonania. Ostatecznie rysunki przeniesione zostały na specjalną folię, co okazało się strzałem w przysłowiową 10-tkę. Tablice zaprojektował i wykonał dla nas wyśmienity ilustrator przyrodniczy, Marek Kołodziejczyk – członek Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego. 4 m-ce ciężkiej, drobiazgowej i skrupulatnej pracy, niezliczone godziny konsultacji, poprawki, a czasami i szukanie złotego środka. Efekt końcowy piorunujący. Marek, świetna robota! 😀
Chcecie przekonać się na żywo? Będziecie mogli to zrobić podczas edukacji na Pomorzu. Ruszmy z zapisami na spotkania w placówkach dydaktycznych. Szukamy też miejsc na wieczorne min. 3-godz. warsztaty połączone z nasłuchami sów („SOS dla sów”). Możecie też nas zaprosić do współpracy w innych częściach kraju. Zawsze jesteśmy otwarci na wspólne działania. Kontakt z koordynatorem projektów, Eweliną Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Mamy dla Was krótką fotorelację z prac Marka Kołodziejczyka (zdjęcia – archiwum rodzinne).

 

Zadanie dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Przekaż 1% podatku na ochronę sów

Stowarzyszenie Ochrony Sów jest ogólnopolską organizacją wyspecjalizowaną w ochronie sów. Naszym priorytetem jest ochrona tej grupy ptaków, jednak nasze działania ukierunkowane są także na edukację oraz badania.
Wesprzyj nasze działania wpłacając 1% podatku!

STOWARZYSZENIE OCHRONY SÓW
KRS: 0000285376

Więcej tutaj.

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio