10 września 2018 roku Wójt Gminy Puck wydał decyzję o uwarunkowaniach środowiskowych dla oprotestowanej m.in. przez przyrodników inwestycji pn. „Budowa drogi powiatowej nr 1442G na trasie Celbowo – Brudzewo – Wejherowo” na terenie woj. pomorskiego. Oprócz naszego Stowarzyszenia w procedurze konsultacji społecznych udział wzięło Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków i Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Inwestycja planowana jest na terenie obszaru Natura 2000 Puszcza Darżlubska (PLB 220007) powołanego m.in. dla ochrony włochatki Aegolius funereus. Od ponad 1,5 roku informujemy m.in. o toczącej się procedurze i działaniach zarówno naszych, jak i innych NGO oraz osób prywatnych (patrz archiwum aktualności).

Decyzja Wójta Gminy Puck o środowiskowych uwarunkowaniach w postępowaniu prowadzonym na wniosek Zarządu Drogowego dla Powiatu Puckiego i Wejherowskiego oraz Pełnomocnika Pana Rafała Klein z Europrojekt Gdańsk S.A. dostępna jest tutaj.
Obwieszczenie w tej sprawie datowane jest na 13 września 2018 r. Zgodnie z art. 49 §2 KPA, obwieszczoną decyzję uznaje się za dostarczoną zainteresowanym 27 września 2018 r. Stronom w terminie 14 dni od tejże daty przysługuje prawo odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Gdańsku za pośrednictwem Wójta Gminy Puck. Ostateczny termin odwołania mija 11 października 2018 r.

Z ramienia Stowarzyszenia tematem zajmuje się Ewelina Kurach. Kontakt: ewelina.kurach@sowy.sos.pl.
Aktualnie – w związku z podejmowanymi przez nas decyzjami i działaniami –  pilnie potrzebujemy wsparcia prawnego. Jeśli możesz pomóc, bardzo prosimy o kontakt.

 

Włochatka. Fot. Grzegorz Jędro.

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio