Tym razem zapraszamy na wyjątkowe terenowe spotkanie edukacyjne. Razem z Pomorskim Ośrodkiem Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „OSTOJA” w Pomieczynie (woj. pomorskie) będziemy wypuszczać młode puszczyki Strix aluco. To rehabilitanci, którzy pod troskliwą opieką pracowników i wolontariuszy Ostoi są: jeden od maja, drugi od czerwca br. Jako, że doglądamy ich, konsultujemy się, a Wy nam pomagacie też finansowo, pomyśleliśmy, że zrobimy kolejną pożyteczną rzecz. Połączymy edukację o sowach (główną uwagę poświęcając oczywiście puszczykom) z najprzyjemniejszą rzeczą, na którą czeka się kończąc leczenie i rehabilitację dzikusów…. Ich powrotem na wolność.

Zapraszamy zatem na warsztaty terenowe „SOS dla sów” z Ostoją. Spotkanie z nami odbędzie się
1 września 2018 o godz. 18:00 w Gdańsku Oliwie.
Szczegóły tutaj. Z uwagi na charakter warsztatu, zmieniamy trochę jego warunki. Grupa odbiorców 15-20 osób a dzieci w wieku od 6 lat. Zapisy: ewelina.kurach@sowy.sos.pl.
Warsztaty poprowadzi Ewelina Kurach z naszego Stowarzyszenia ze wsparciem ekipy Ostoi: Leszka Dampsa i Aleksandry Mach.

Zachęcamy w dalszym ciągu do wsparcia Ostoi groszem, ale też darami. Na tę chwilę najpotrzebniejsze są: plastry na rolkach papierowe i materiałowe, rękawiczki jednorazowe, papierowe ręczniczki, płatki owsiane, stare gazety, ręczniki czy pościel. Wszystkie podarunki ekipa Ostoi zbierze od nas po warsztatach.

Edukacja w ramach projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” edycja 2018 dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
w Gdańsku.

 

A to nasi rehabilitanci – puszczyki, które lada chwila zaobrączkujemy i wypuścimy (fot. Ostoja).

 

 

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio