20 lipca 2018 r. zamknęliśmy projekt edukacyjny pn. „Sowy w wielkim mieście” dofinansowany przez Urząd Miejski w Gdańsku.

W ramach projektu zrealizowano 27 warsztatów edukacyjnych w gdańskich przedszkolach i szkołach, w tym jeden o podwójnym wymiarze czasu. Wzięło w nich udział łącznie 651 osób. W Oliwie przeprowadzono 1 warsztat stacjonarno-terenowy „SOS dla sów” skierowany do osób indywidualnych, w którym udział wzięło 20 osób.Podsumowanie tych zadań projektowych znajduje się tutaj.

Z kolei na Dolnym Mieście przeprowadzono 1 warsztat edukacyjny połączony z malowaniem piór pn. „Z polotem o sowach”, w którym udział wzięło 29 osób. Zamówiliśmy plakat edukacyjny „Sowy lęgowe Polski” (Michał Skakuj & Katarzyna Goworek). Zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy również 1000 szt. zakładek magnetycznych z wizerunkiem uszatki Asio otus (rys. Katarzyna Kopiec-Sekieta). Rozdawane były jako drobne nagrody podczas edukacji uczniów i przedszkolaków oraz uczestnikom warsztatów. Przekazaliśmy je również do Wydz. Środowiska Urzędu Miejskiego w Gdańsku.

Projekt realizowano w okresie 26 kwietnia – 20 lipca 2018 roku. Prace koordynatora projektu trwały od marca do 20 sierpnia 2018 roku.
Kwota dotacji wynosiła 5000,00 zł, z której wydatkowano 4994,90 zł. Całkowity koszt projektu zamknął się w kwocie 9409,99 zł. Koszt rzeczowego wkładu własnego oszacowano na 1500,00 zł a wkład osobowy trójki wolontariuszy wyceniono na 540,00 zł. Środki własne Stowarzyszenia stanowiły kwotę 2515,61 zł.
Koszty administracyjne projektu wyniosły łącznie 758,90 zł (umowy zlecenia: księgowość projektu: 252,00 zł; koordynacja projektu: 508,90 zł).
Udział kwoty dotacji w całkowitych kosztach projektu wyniósł 53,08%.

Koordynatorem projektu była Ewelina Kurach.

 

Dofinansowanie projektu „Sowy w wielkim mieście”:

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio