7 lipca 2018 r. spędziliśmy w Górkach Wschodnich, u podnóża jedynej w Polsce sztucznej wydmy usypanej przy Stacji Biologicznej Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Stacja Biologiczna UG wraz z Grupą Badawczą Ptaków Wodnych KULING zorganizowały V Piknik „Wyspa Przyrodników”. Piknik odwiedziło 350 mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej, Trójmiasta i turystów.
Na naszym stoisku pn. „Puszczyk, uszatka – sowia zagadka” edukowali: Dawid Weisbrodt i Ewelina Kurach. Furorę zrobiły pieczątki z krajowymi gatunkami lęgowymi sów, które zaprojektowała Agnieszka Borowska z Atelier Gdańskiego. Ale dokładnie tego się spodziewaliśmy, gdy tylko urodził się ten pomysł i wyłoniony został wykonawca projektów. Na piknik przyjechały też pierwsze skalowane tablice z wizerunkami gatunków sów spotykanymi na na Wyspie Sobieszewskiej (projekt: Marek Kołodziejczyk). Zorganizowaliśmy też konkurs z nagrodami książkowymi.

Jedno zdanie Organizatorów idealnie podsumowuje jedną z dwóch naszych ulubionych imprez edukacyjnych, gdzie edukacja odbywa się w duchu slow i w niezwykle przyjaznej atmosferze:
– „Wspólnie tworzymy wyjątkową atmosferę pikniku z mocno przyrodniczą duszą.” 🙂

Fotorelacja Organizatorów tutaj. Piknik dofinansowano ze środków programu Rozwoju Wyspy Sobieszewskiej realizowanego przez Miasto Gdańsk i ZHP.

A nasze stoisko funkcjonowało w ramach III edycji projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności” finansowanego ze środków własnych i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska
i Gospodarki Wodnej w Gdańsku
.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio