29 maja 2018 r. odbyło się spotkanie mające na celu rozstrzygnąć wybór nowego loga naszej organizacji. W spotkaniu uczestniczyła Komisja konkursowa wzmocniona osobami głosu doradczego. Skład Komisji: Sławek Rubacha, Katarzyna Iwan-Malawska, Ewelina Kurach, Edyta Słomczyńska i Katarzyna Turzańska – Pietras (kontakt elektroniczny). Głos doradczy: Katarzyna Goworek, Jowita Kurach i Michał Malawski.

Na ogłoszenie konkursowe odpowiedziały aż 83 osoby, w tym 12 osób niepełnoletnich i dwa zespoły projektowe. Łącznie wpłynęło 129 propozycji logotypów, co jest dla nas ogromnym, pozytywnym zaskoczeniem. Jesteśmy pod wrażeniem Państwa zainteresowania konkursem i tak liczną, różnorodną graficznie odpowiedzią na niego. Nie spodziewaliśmy się, że na ogłoszenie  – jak by nie patrzeć – bardzo małej organizacji pozarządowej o specjalizacji działalności przyrodniczej, odpowie tylu grafików i amatorów. Pięknie dziękujemy!

Niestety nie wszystkie zgłoszenia spełniły formalne zasady regulaminowe. Komisja intensywnie pracowała również pod kątem weryfikacji prac pod kątem przepisów Ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.  o prawie autorskim i prawach pokrewnych w celu wykrycia ewentualnych plagiatów prac. Z przykrością informujemy, że ujawniliśmy plagiaty jawne i prace te zostały odrzucone w konkursie.

Zadanie nie było łatwe, stąd poprosiliśmy o głosy doradcze osób, które posiadają bogatsze doświadczenie w tej dziedzinie z racji swojej wieloletniej pracy zawodowej. Ukłony, że znaleźliście czas dla nas, zwłaszcza w godzinach wieczorno-nocnych. Spotkanie trwało 4 godziny, a po nim jeszcze nie mniej burzliwie obradowaliśmy przez kolejne niemal trzy doby. Dobrze, że operatorzy komórkowi nie naliczają już sekundowych połączeń wychodzących, jak to było lata temu… Ale o tym dzisiejsza młodzież nie wie, która nie wierzy nawet w życie przed erą sieci komórkowej. 😉

Wyniki obrad i kilkudniowych rozmów Komisji są następujące:

  • Na obecnym etapie nie przyznano I miejsca i nagrody głównej w kwocie 1500,00 zł brutto.
  • Wyłoniono trzy prace, które otrzymują równorzędne drugie miejsce.
    Są to prace: Pani Aleksandry Kendzik-Gresyk, Pana Bartłomieja Filousa i Pana Wojciecha Pilackiego.

Nie udało nam się dzisiaj porozmawiać ze wszystkimi autorami prac. Mamy propozycję o próbę korekty prac w porozumieniu z Komisją. Do dnia 16 czerwca br. godz. 23.59 czekamy na podesłanie prac, które mogłyby być odpowiedzią na nasze wątpliwości czy oczekiwania i wówczas zdecydujemy o ostatecznych wynikach konkursu. Komisja zastrzega, że przesłanie skorygowanej pracy nie gwarantuje wyłonienia zwycięzcy (patrz pkt 5 Regulaminu – Zasady przyznawania nagród) i może zamknąć konkurs uznając go jako nierozstrzygnięty.

Osoba do kontaktu: sekretarz Zarządu – Ewelina Kurach: ewelina.kurach@sowy.sos.pl

Informujemy, że w dniu dzisiejszym z udziału w dalszych pracach Komisji konkursowej zrezygnował Sławek Rubacha.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio