Wiesz jak to jest, gdy możesz się poczuć super gościem ratującym dzikie zwierzęta? Oni to wiedzą, robią to na co dzień! Pracownicy i wolontariusze Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt OSTOJA w Pomieczynie (pow. kartuski, woj. pomorskie).

Pracują tak od 6 lat. Co roku pomagają minimum 1500 dzikim zwierzakom. Teraz, gdy zaczyna się okres najbardziej wytężonej pracy, do Ostoi trafia po 20-30 dzikich zwierząt dziennie. To bardzo dużo na tak mały, ciągle niewystarczająco niedofinansowany ośrodek rehabilitacji.

Ostoja właśnie uruchomiła zbiórkę publiczną na aparat wziewny do narkozy. Patrz: Ratuj dzikie zwierzęta razem z nami. Ten sprzęt ułatwi diagnozowanie, ale i ograniczy cierpienie i stres naszych dzikusów. Na jego zakup potrzeba 16.000 zł! Dla Ostoi to kolosalne pieniądze. A dla nas, społeczeństwa? Możliwe do zdobycia i to szybko, bo mamy przecież dobre serducha dla zwierzaków. Ostoja ratuje też nam sowy, o czym pisaliśmy wielokrotnie, więc jak teraz moglibyśmy nie pomóc Ostoi? Prywatnie radośnie wyskakujemy z kasy. Wiesz jak to fajnie zrezygnować z czegoś i przekazać te fundusze na tak ważny cel? Chcesz to poczuć? Jesteśmy pewni, że wiesz co zrobić…
Pomóż ratować dzikusy razem z Ostoją! 🙂

Ostoja chciałaby zebrać pieniądze do 15 lipca. Pokażmy im, że możemy to zrobić w dwa tygodnie, albo i w tydzień!

O swoich codziennych działaniach i zmaganiach – jeśli mają na to czas – piszą też tutaj.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio