Tyle się dzieje, że nie nadążamy relacjonować…

X Piknik „Bioróżnorodność – poznaj, by zachować” za nami.
18 maja 2018 r. edukowaliśmy w Gdyni, w urokliwym Zespole pałacowo-parkowym Kolibki. Dzień później w Gdańsku w Parku Reagan’a. Zapraszaliśmy do naszego stoiska, któremu przyświecało hasło: „Chłopie złoty, chroń podloty!”.
Edukowała Ewelina Kurach.
„Bioróżnorodność…” to jeden z dwóch naszych ulubionych pikników edukacyjnych i mało co jest w stanie wykurzyć nas z programu tego wydarzenia. To drugi największy piknik edukacyjny po warszawskim Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, ale największy tematycznie przyrodniczy. W tym roku przyjechało 45 zespołów edukatorów z przeróżnych dziedzin.
Aha, za rok też będziemy, co już obiecaliśmy organizatorom i wiemy, o czym będziemy mieli stoisko. Zdziwieni?
My trochę tak, bo wybór tym razem był – co się szybko okazało – banalnie prosty… W tym roku mieliśmy stoisko pod okapem drzew, w korytarzu napowietrzającym, jak by to ex minister powiedział… Wiało okrutnie a słońce do nas w ogóle nie zawitało. Mimo zimowego swetra i kurtki puchowej (II poł. maja! – przyp. red.) zmarzliśmy i nie złapaliśmy chyba ani krztyny wit. D. Nie omieszkaliśmy skomentować publicznie, że chyba sowy pomylono z nietoperzami, a nas z chiropterologami… 😉 Ekipa CIEE obiecała poprawę i za rok ze stoiskiem wylądujemy w nasłonecznionym miejscu. Pod jednym warunkiem: edukujemy o sowie prowadzącej dzienny tryb życia. Słowo się rzekło, sóweczka na świerku! – parafrazując polskie porzekadło.
Podsyłamy relację organizatorów – Centrum Informacji i Edukacji Ekologicznej (CIEE) w Gdańsku działającego w strukturach Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych. Tym razem poczytacie nie tylko o naszym stoisku. Relacja dostępna tutaj. A tutaj posłuchasz, co w mikrofon złapał nasz jeden z ulubionych redaktorów, Włodzimierz Raszkiewicz z Radia Gdańsk, które objęło patronat medialny nad imprezą. Działo się bio-różnorodnie i w doskonałej atmosferze.

Kto nas odwiedził, wie już co fajnego przygotowaliśmy na okazję III edycji naszego projektu „Sowy Pomorza. Edukacja dla bioróżnorodności”. Jeszcze się nie chwalimy – marzy nam się szybka zmiana naszego logotypu i wówczas puszczamy w świat. 🙂

Na zdjęciu głównym uwielbiany Teatr Delikates w odwiedzinach u pachnicy dębowej. A ta przyjechała razem z ekipą z Eko-Inicjatywa z Kwidzyna.

Do zobaczenia za rok!

 

Piknik sfinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku.

Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio