W sobotę 3 marca 2018 r., w Warszawie Ursynowie, miejscowi miłośnicy sów wzięli udział w warsztatach „Nocne pohukiwania”. Zorganizowane zostały one w Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Lasów Miejskich Warszawy. Stowarzyszenie Ochrony Sów, w osobie Marty Szczypek, opowiadało  mrożące krew w żyłach, a czasami śmieszne historie z życia tych ptaków. Uczestnicy warsztatów w trakcie części wykładowej mogli posłuchać, podotykać, popatrzeć, ale też – z wyraźną przyjemnością – pomyśleć. W rezultacie opuścili warsztaty jako „eksperci od polskich sów”.
W drugiej części spotkania wyruszyliśmy spenetrować Las Kabacki w poszukiwaniu sowich bohaterów spotkania. Dwugodzinny spacer przy -11 st. C nie odstraszył uczestników, którzy przecież mogli w tym czasie oglądać seriale w cieple i do tego z herbatką. Nasz trud i wysiłek został nagrodzony, znajomy zachrypnięty puszczyk nie tylko dał się usłyszeć, ale też zobaczyć. Co więcej, zawołał również swoją partnerkę, dzięki czemu mieliśmy okazję podziwiać przekrój odgłosów puszczyka i to u obu płci.
Przed nami wiosna i najintensywniejszy czas aktywności głosowej sów. A czy Ty już odwiedziłeś swojego puszczyka?
Podziel się! Share!Share on Facebook0Share on Google+0Tweet about this on Twitter

Płomykówki on-line

Przekaz on-line z kamer zainstalowanych przy stanowisku lęgowym płomykówki w  woj. lubuskim.
Dziękujemy firmie Kajakom za ogromny wkład w ten projekt. Bez Waszej wiedzy, zaangażowania oraz sprzętu, realizacja nie byłaby możliwa.

płomykówka kamera 1

płomykówka kamera 2

Atlas Sów Polski

atlas.sowy.sos.pl

Największa baza gromadząca obserwacje żywych i martwych sów oraz śladów ich obecności w Polsce. Zgłoś swoje obserwacje!

» Przejdź do: atlas.sowy.sos.pl

Partner BizneSowy

Zapoznaj się z regulaminem naszego programu partnerskiego.

» Przejdź do strony Programu

Dołącz do nas już teraz

Twoje członkostwo i aktywność w Stowarzyszeniu pomoże zachować przyrodę, chronić populacje sów i szerzyć wiedzę o tych wspaniałych ptakach. Przyłącz się do nas.

Zostań członkiem SOS »

© 2016 Wszystkie prawa zastrzeżone. Wykonane przez Tru studio